Koncerty

Beats for Love opäť ohromuje! Alan Walker dorazí na 6. ročník festivalu!

Rok 2018 len začal, no léto sa blíži nezadržiteľnou rychlosťou a je treba začať s predstavovaním jednotlivých umelcov pre ďalší ročník festivalu Beats for Love! Jeho organizátori už predstavili niekoľko mien, no tým najznámejším je bezpochyb Alan Walker!

Do ostravskej “Dolní oblasti Vítkovice” v júli zavíta iba dvadsať ročný  DJ a producent, ktorý sa vo svete najviac preslavil hitom Faded, ktorý za 2 roky nazbieral na YouTube neuveriteľných 1,4 miliardy prezretí, 9 milionů lajkov a získal platinovú desku v 10 krajinách. Videoklip k tomuto tracku bol najhranejším klipom za rok 2016 na TV Óčko. V tom istom roku sa Alan Walker umiestnil na 55. mieste v rebríčku DJ Mag Top 100, v roku 2017 sa mu podarilo postúpiť na 17. pozíciu. „Tyto fakta len potvrzujú, že ide o jednoho z komerčne najúspešnejších producentov súčasnosti a my sa veľmi tešíme, že se nám ho podarilo pre náš festival získať” – doplňuje riaditeľ festivalu Kamil Rudolf.

V septembri minulého roku vydal Alan Walker nový singl nazvaný All Falls Down, na ktorom spolupracoval so spevačkou Noah Cyrus. Ano, čítate dobre, jedná sa o mladšiu sestru slávnej Miley Cyrus. Tento song stojí na počiatku novej kampane nazvanej World of Walker, ktorá bude obsahovať viacej nových singlov, videoklipov a ďalších prekvapení. Kto vie, možná sa od tohto mladého Nora žijucého v Anglicku dočkáme celý album!

Vedľa Alana Walkera vystúpi na Love stagi taktiež britský multiinstrumentalista Youngr, ktorý pri svojich vystúpeniach používá až 10 hudobných nástrojov. „O Youngra jsme letos hodně stáli, vždyť za minulý rok absolvoval na 80 vystoupení po celém světě včetně amerického a evropského turné, která byla beznadějně vyprodaná,“ predstavuje jednu z ďalších hviezd Rudolf.  Na Drum & Bass stage sa tento rok prvý krát predstaví novozélandské duo The Upbeats, ktoré mimo iné vyprodukovalo spoločne s projektom Noisia drum & bass „hymnu“ posledných rokov – Dead Limit.

Tradične aj tento rok bude súčasťou festivalu aj EDM & Trance stage, na ktorej ako jeden z headlinerov vystúpi holandský DJ a producent Dannic. Odchovanec labelu Revealed Recordings toto vydavateľstvo už prerastol, vyšperkoval vlastný zvuk a založil si vlastný label nazvaný Fonk Recordings, ktorý sa bude uberať troška iným smerom. Pravidelne sa umiestňuje v rebríčku DJ Mag Top 100 DJs a vystupuje na festivaloch ako Tomorrowland alebo Creamfields. Ďalšieho „šéfa labelu“ uvidíme a hlavne uslyšíme aj na Techno stage, kde zavíta Luca Agnelli z Taliánska. Ten je majiteľom vydavatelstva Etruria Beat, svoje tracky vydáva aj napríklad na labeloch Soma Records alebo Drumcode. Práve na Drumcode v roku 2014 vyšiel jeho slávny remix na kultovný track Porcelain od Mobyho.

Festival Beats for Love sa koná 4. – 7. 7. 2018 v industriálnom parku “Dolní Vítkovice, Ostrava. Takmer 400 umelcov z celého sveta vystúpi na viacej ako 10 pódiách.  Vstupenky sú aktuálne v predaji za 590 Kč + poplatky predajcu. V predaju sú aj  VIP vstupenky. Všetky informácia nájdete na www.b4l.cz alebo na Facebook profilu www.facebook.com/beats.for.love.

To Top