Novinky zo sveta hudby

Berenika Kohoutová vydáva debutový album Holka roku

Po fenomenálnom úspechu hitov Dělám stojky a Holka roku prichádza Berenika Kohoutová s rovnomenným debutovým albumom, na ktorom so svojím dvorným producentom Jiřím Burianom (Kapitán Demo / Southpaw) pracovala takmer rok a pol.

Album vyšiel v piatok 29. novembra v Universal Music, je pestrým a zábavným súborom piesní, ktorých hlavnou témou je prevažne z vtipne naservírovaná vzťahová problematika zo ženského pohľadu.

Berenika s Jiřím Burianem si nekladli žádné žánrové hranice. „Co mě na albu baví jako interpreta i posluchače, je jeho pestrost. Člověk tam najde písničky, u kterých může skákat do stropu – jako například Dělám stojky nebo Holka roku, ale i kytarovky nebo melancholické melodie, jako je třeba Hledáš to, co já,“ přibližuje desku Berenika. „Poslední zmiňovaná je moje srdcovka. Text jsem napsala už asi před šesti lety na hudbu mého kamaráda Vladimíra Němce a pořád je to moje stálice s úžasnou atmosférou.“

Holka roka vznikla až na pár výnimiek na dvoch chalupách, kde Berenika s Jiřím strávila dohromady takmer týždeň. „Máme to štěstí, že se nám spolu strašně dobře a rychle tvoří. Na hudbu, která mě inspiruje a okamžitě mi hodí nápad, což Jirkova hudba je, dokážu napsat text během deseti minut. A potom už to spolu jen došperkováváme, pijeme čaje a jíme,“ uzatvára Berenika, ktorá je výhradnou autorkou textov . 

Hudbu obstaral spomínaný Jiří Burian, na dvoch piesňach však hudobne participoval aj Vladimír Němec a o mix a mastering sa postaral Ecson Waldes. Za fotografiou na obale albumu stojí uznávaný Benedikt Renč a samotný cover art má na svedomí Tadeáš Haager.

To Top