Bibiána Surovčíková má prekvapivú verziu hitu Summertime

0
13
views

V televíznej šou ČeskoSlovensko má talent zaujala svojou interpretáciou francúzskej šansonierky Edith Piaf. Teraz posiela do rádií prekvapivú verziu veľkého hitu Summertime. Asi prvú rýchlu od čias, kedy pesničku pred viac ako 80 rokmi zložil George Gershwin.

„Na spoluprácu ma oslovil hudobník Bavo. Keďže Summertime je pesnička, ktorú mám rada, a jeho spracovanie sa mi od začiatku páčilo, povedala som áno,“ hovorí Bibiána Surovčíková.

Multiinštrumentalista, skladateľ a spevák Bavo pôvodnú bluesovú pieseň prearanžoval do rezkého funky. „Dlho som nosil tento nápad v hlave. Biba má fantastický hlas a tak som jej nápad ponúkol. Som rád, že som tak urobil,“ konštatuje Bavo. Ten do pesničky nahral všetky gitary a basgitaru. Bicích a perkusií sa ujal populárny Martin Valihora.

Na otázku, čo zamýšľajú s nahrávkou prezentovanou pod značkou Bavo feat. Bibiána Surovčíková ďalej reagujú Bibiána i Bavo slovami: „Odprezentovali sme ju fanúšikom na sociálnych sieťach. Komunikujeme s rozhlasovými stanicami a zvažujeme nakrútenie videoklipu. Robíme všetko preto, aby sa naša nahrávka dostala k čo najširšiemu okruhu poslucháčov.“ Motorom sú pre nich doterajšie reakcie okolia.

„Dobrá hudba patrí do rádií. Summertime je vynikajúca pesnička a naše spracovanie je zároveň príjemné a aj odlišné od tých, ktoré väčšina ľudí pozná,“ konštatuje Bibiána. Bavo dopĺňa: „Veríme, že naša spolupráca zaujme okrem verejnosti aj ľudí v rádiách.“

Bibiána Surovčíková (27) sa verejnosti predstavila pod svojim dievčenským menom Bibiána Obrimčáková v televíznej šou ČeskoSlovensko má  talent pred štyrmi rokmi. Naposledy sa spevácky podieľala na vokáloch hymny slovenských paraolympionikov Orly bez krídel. Nahrávka Summertime je jej prvá sólová nahrávka primárne určená rozhlasovým staniciam.

Bavo (44) alias Bernard Herstek mladší je slovenský multiinštrumentalista, skladateľ, aranžér a spevák. Jeho otec bol zakladateľom a vedúcim vokálneho súboru Prešovčatá. Bavo pre ne dlhé roky aranžoval pesničky, produkoval aj niekoľko ich albumov. V minulosti spolupracoval napríklad na nahrávkach Ivany Christovej, Beáty Dubasovej alebo Petra Lipu.