Viac...

Bill Kelliher: Gibson sa k svojím umelcom správa ako k sra*kám

Článok prečítate za: 2 min.

Bill Kelliher, gitarista zo skupiny Mastodon sa nedávno rozhovoril o tom, prečo vymenil Gibson za ESP. A servítku pred ústa si veru nedával. Bolo to z viacerých dôvodov….

“Nikdy som sa necítil prijatý Gibsonom. Komunikácia s nimi bola strašná. Stále do*ebávali gitary, ktoré som chcel. A to som nechcel veľa – len zopár vecí, ktoré by som na svojej gitare mal rád. Aj keď som povedal, že niečo nechcem, spravili to tak.

Všetci ľudia, s ktorými som tam pracoval boli vyhadzovaní jeden za druhým, a mne sa zdalo, že sa tá firma rozpadá. Nováčikovia ktorí tam prišli nevedeli ani ho*no. Pracovať s ESP bolo o moc príjemnejšie. Zaujímalo ich to a pýtali sa ma aj akú hrúbku strún používam a v akých ladeniach hrávam – Gibson sa nikdy o nič také nezaujímal.

Decká si kupovali moje gitary a pýtali sa ma, ako ich majú ladiť, lebo neboli naladené. A keď som im povedal, hovorili mi, že to stále neznie ako by malo, a to preto, lebo tam nedávali struny aké používam ja.

Ani tie gitary neladili podľa mojich špecifikácií – boli to maličkosti. Ale sú to maličkosti, ktoré z tej gitary robili Bill Kelliher model, naladiť to do môjho ladenia, keď si to niekto kúpi, nech to je niečo špeciálne.

ESP chcelo vedieť všetky tieto veci. Sú milí a priateľskí a zaujímajú sa o mňa a o kapelu a čo môžu urobiť pre mňa, než ako to bolo s druhou firmou. Gibson jednoducho nebol… Neviem, úprimne si myslím, že ich čaká veľký pád.

A to každý, s kým som sa rozprával. Taký James Hetfield. Hrával na Gibson aj mal s nimi zmluvu a oni mu povedali, že s ním už nechcú pracovať. Tak prešiel k ESP. A to je jedným z najznámejších gitaristov v tejto hudbe. Ale ESP sú naozaj skvelí. Správajú sa ku mne veľmi dobre. Páči sa mi môj Sparrowhawk, ktorý som s nimi navrhol. Je to moja najlepšie hrajúca gitara.“

Na otázku, či ESP kontaktovali jeho, alebo on ich, odpovedal: „Už pár rokov mi to ponúkali, ale bol som s Gibsonom. Bol som s nimi ako-tak spokojný, no robenie gitár s nimi ma moc netešilo.

Bol som pripravený, v prípade odísť, a všetko to tak nejak dávalo zmysel, keď mi skončila s nimi zmluva. Predali sme všetky gitary, ktoré som s nimi spravil a ja som robil všetko, čo odo mňa kedy žiadali. A potom mi povedali že už ma nepotrebujú, tak nech sa idú po*ebať. Spravil som každú Guitar Clinic ktorú odo mňa chceli a čokoľvek iné, čo si žiadali.

 Neviem prečo, ale v podstate, sa k svojím umelcom správajú ako k sra*kám. ESP ale nie. Pre ESP robím tiež veľa vecí, čokoľvek, čo chcú, lebo sú dobrí a sú dobrí aj ku svojím umelcom, a presne tak si udržíte svoj biznis – ste dobrý k svojím zamestnancom a dobrý k ľuďom, ktorí vám prinášajú slávu a peniaze, lebo inak skončíte na dne.“


Jeho novú ESP si môžete obzrieť v tomto videu

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!