Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Billie Eilish trpí Tourettovým syndrómom, vypredala O2 arénu v Prahe!

Billie Eilish Pirate Baird O’Connellová, známa pod menom Billie Eilish, je 17-ročná americká speváčka a skladateľka. Do povedomia sa dostala v roku 2016 skladbou „Ocean Eyes“, ktorú napísal jej starší brat, tiež hudobník, Finneas O’Connell, s ktorým Billie na písaní svojich skladieb spolupracuje!

Prvú dlhšiu nahrávku vydala Eilish o rok neskôr, jednalo sa o EP Don’t Smile at Me, ktoré bolo v niekoľkých hitparádach ocenené zlatou platňou. Jej debutový album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? vyšiel 29. marca roku 2019.

Medzi najznámejšie pieseň z tohto albumu patrí jednoznačne Bad Guy. Ďalej potom tiež pieseň Bury a Friend alebo When the Party ‚s Over. Ako uviedla v niekoľkých rozhovoroch, je vegánka.

Reklama

Billie Eilish Vyrastala v Highland Park, Los Angeles. Jej rodičia, Maggie Baird a Patrick O’Connell, sú tiež skladatelia a hudobníci. Má prevažne írskych a škótskych predkov. Nechodila do školy, bola vyučovaná doma.

Vo veku ôsmich rokov začala navštevovať losangeleský detský zbor. V jedenástich rokoch začala písať svoje vlastné piesne ako jej starší brat Finneas O’Connell, ktorý v tú dobu už písal, produkoval a vystupoval so svojou vlastnou hudbou. Billie Eilish potvrdila, že Touretteov syndróm je súčasťou jej života, potom čo sa na internete objavila kompilácie videí, na ktorých má Billie tiky.

Nadaná speváčka trpí Tourettovým syndrómom a tiež spánkovou paralýzou. Čo sa týka užívania drog, Billie niekoľkokrát povedala, že nikdy drogy neskúšala. Tiež uviedla, že rovnako ako jej rodičia a jej brat, je vegánka.

Reklama

Billie Eilish, hlas mladej generácie, najdiskutovanejšie tínedžerka na planéte a hudobníčka, , vydala v marci 2019 svoj dlho očakávaný album „When We All Fall To Sleep, Where Do We Go?“, ktorý prišla odprezentovať aj do stovežatej Prahy. Jej koncert bol pre veľký záujem presunutý z Fora Karlín do O2 Arény.

Nový album obsahuje aj skladbu „Burry a Friend“, ktorú za týždeň len na YouTube videlo viac ako 30 miliónov fanúšikov. Medzi kritikmi sa stal jedným z najlepšie hodnotených albumov a na serveri Metacriti, ktorý priemeruje hodnotenie všetkých veľkých svetových médií, dostala hodnotenie 8.1.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Billie Eilish je svetová mega hviezda, najmladšia umelkyňa, ktorá zložila a naspievala titulnú pieseň k Jamesovi Bondovi a okrem toho je niekoľkonásobná držiteľka GRAMMY® Awards. Výnimočná...

Zaujímavosti

Billie Eilish urobila zo svojich fanúšikov „šťastnejších ako nikdy predtým,“ a to práve svojím novým singlom „Happier Than Ever.“ Tento zázrak uzrel svetlo sveta v pondelok...

Zaujímavosti

Billie Eilish je sedemnásťročná americká popová speváčka, ktorá sa so svojimi skladbami v priebehu pár rokov dostala na vrchol hudobného priemyslu. Jej najnovším počinom je...

Koncerty

Skupina Queenie na čele s Michaelom Kluchom pridáva pre obrovský záujem fanúšikov ďalší termín svojej show Queen Relived 2020, ktorá sa tak tento rok uskutoční celkom...