Koncerty

Billie Eilish trpí Tourettovým syndrómom, vypredala O2 arénu v Prahe!

Billie Eilish Pirate Baird O’Connellová, známa pod menom Billie Eilish, je 17-ročná americká speváčka a skladateľka. Do povedomia sa dostala v roku 2016 skladbou “Ocean Eyes”, ktorú napísal jej starší brat, tiež hudobník, Finneas O’Connell, s ktorým Billie na písaní svojich skladieb spolupracuje!

Prvú dlhšiu nahrávku vydala Eilish o rok neskôr, jednalo sa o EP Don’t Smile at Me, ktoré bolo v niekoľkých hitparádach ocenené zlatou platňou. Jej debutový album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? vyšiel 29. marca roku 2019.

Medzi najznámejšie pieseň z tohto albumu patrí jednoznačne Bad Guy. Ďalej potom tiež pieseň Bury a Friend alebo When the Party ‘s Over. Ako uviedla v niekoľkých rozhovoroch, je vegánka.

Billie Eilish Vyrastala v Highland Park, Los Angeles. Jej rodičia, Maggie Baird a Patrick O’Connell, sú tiež skladatelia a hudobníci. Má prevažne írskych a škótskych predkov. Nechodila do školy, bola vyučovaná doma.

Vo veku ôsmich rokov začala navštevovať losangeleský detský zbor. V jedenástich rokoch začala písať svoje vlastné piesne ako jej starší brat Finneas O’Connell, ktorý v tú dobu už písal, produkoval a vystupoval so svojou vlastnou hudbou. Billie Eilish potvrdila, že Touretteov syndróm je súčasťou jej života, potom čo sa na internete objavila kompilácie videí, na ktorých má Billie tiky.

Nadaná speváčka trpí Tourettovým syndrómom a tiež spánkovou paralýzou. Čo sa týka užívania drog, Billie niekoľkokrát povedala, že nikdy drogy neskúšala. Tiež uviedla, že rovnako ako jej rodičia a jej brat, je vegánka.

Billie Eilish, hlas mladej generácie, najdiskutovanejšie tínedžerka na planéte a hudobníčka, , vydala v marci 2019 svoj dlho očakávaný album “When We All Fall To Sleep, Where Do We Go?”, ktorý prišla odprezentovať aj do stovežatej Prahy. Jej koncert bol pre veľký záujem presunutý z Fora Karlín do O2 Arény.

Nový album obsahuje aj skladbu “Burry a Friend”, ktorú za týždeň len na YouTube videlo viac ako 30 miliónov fanúšikov. Medzi kritikmi sa stal jedným z najlepšie hodnotených albumov a na serveri Metacriti, ktorý priemeruje hodnotenie všetkých veľkých svetových médií, dostala hodnotenie 8.1.

To Top