Björk má nový videoklip

0
8
views

Islandská speváčka a skladateľka Björk minulý rok vydala už ôsmy štúdiový album. Nahrávka s názvom Biophilia potvrdila speváčkinu povesť skvelej umelkyne, ktorá sa nebojí prísť vždy s niečím novým a nevšedným. Veľmi pozitívne reakcie fanúšikov ako aj recenzie hudobných kritikov len potvrdzujú, že to, čo táto rodáčka z Reykjavíku robí, robí veľmi dobre.

Prednedávnom spojila sily s Los Angeleským Múzeom moderných umení a spolu vytvorili videoklip k novému singlu s názvom “Mutual Core”.

Video, režírované Andrew Thomas Huangom, je zvláštne ako samotná speváčka a jej hudba. Speváčka je v ňom do polpása v piesku a okolo nej sa zjavujú strašidelné kreatúry z kameňa. Precíznosť, s akou sú tieto vizualizácie spravené, je skutočne fascinujúca, a preto sa tento klip dá považovať za umelecké dielo.

Björk sa taktiež chystá vydať zremixovanú verziu albumu Biophilia. Nahrávka ponesie názov Bastards a vyjde už budúci týždeň (19. novembra). Bude obsahovať trinásť remixov skladieb z jej zatiaľ posledného počinu. Samotných remixov sa ujali rôzni hudobníci, avšak finálneho masteringu sa ujala Mandy Pernell.

Zoznam skladieb albumu Bastards:

1. “Crystalline” (Omar Souleyman Remix)
2. “Virus” (Hudson Mohawke “Peaches and Guacamol” Rework)
3. “Sacrifice” (Death Grips Remix)
4. “Sacrifice” (Matthew Herbert’s Pins and Needles Mix) (edit)
5. “Mutual Core” (These New Puritans Remix) [ft. Soloman Is. Song]
6. “Hollow” (16-bit Remix)
7. “Mutual Core” (Matthew Herbert’s “Teutonic Plates” Mix)
8. “Thunderbolt” (Death Grips Remix)
9. “Dark Matter” (Alva Noto Remodel)
10. “Thunderbolt” (Omar Souleyman Remix)
11. “Solstice” (Current Value Remix)
12. “Moon” (The Slips Remix)
13. “Crystalline” (Matthew Herbert Remix)