Black Sabbath prídu s albumom 13!

0
3
views

Dlhoočakávaná novinka? Áno! Britská heavy-metalová kapela príde už v júni tohto leta s ich comebackovým albumom, ktorý bude mať príznačný názov 13 (2013). Takže sa očakáva ďalší koniec sveta, hoci Mayovia-Sabbati ešte neurčili presný dátum, kedy uzrieme túto novinku.

Je to prvá štúdiovka od Black Sabbath po 35 rokoch ako bol Ozzy Osbourne vyhodený z kapely kvôli prevládajúcim problémom s drogami. Okem neho na albume pracovali ďalší 3 členovia z pôvodnej zostavy – Bill Ward (bicie), Tony Iommy (gitara) a Geezer Butler (basa). Väčšina albumu bola nahrávana v losangelskom štúdiu pod producentským dohľadom sedemnásobného držiteľa Grammy Ricka Rubina. Pri nahrávaní boli aj problémy kvôli chorobe Tonyho Iommyho, ktorému diagnostikovali minulý rok rakovinu. Z toho dôvodu bolo odložené comebackové turné Black Sabbath na neurčito. Táto novinka je však dostatočným vynahradením, na čo sa všetci zarytí fanúšikovia tešia.

Stručný prierez históriou: Black Sabbath vznikli v roku 1968 v Birminghame, Anglicko. V roku 1979 požiadali ostatní traja členovia Ozzyho, aby skupinu opustil. Nahradil ho Ronnie James Dio, bývalý spevák skupiny Rainbow. V roku 2001 začali hudobníci pod dohľadom Ricka Rubina nahrávať štúdiový album, no nedokončili ho a opäť sa rozišli. V roku 2006 Black Sabbath uviedli do Rock ‘n’ rollovej siene slávy. Tony Iommi, Geezer Butler a Ronnie James Dio v rokoch 2006 až 2010 pôsobili v kapele Heaven & Hell. O comebacku Black Sabbath sa hovorí zhruba od novembra 2011. Vo februári 2012 nastal problém s bubeníkom Billom Wardom po jeho vyjadrení, že “nebude pokračovať, kým mu nepredložia podpísateľnú zmluvu – kontrakt, ktorý by reflektoval jeho pozíciu originálneho člena kapely.” Ozzy, Geezer a Tony však na sociálnej sieti Facebook uviedli, že budú pokračovať aj bez neho. “Sme smutní, že sme sa museli na Facebooku dočítať, že sa Bill nechce podieľať na našich plánoch. Nemáme inú možnosť, ako pokračovať v nahrávaní bez neho, aj keď dvere má stále otvorené,” uviedli v oficiálnom stanovisku. Nakoniec však súhlasil.


Máme sa na čo tešiť celý polrok a odrátavať dni v kalendári! 😀