Boco, Špeker a DJ Miko už nie sú členmi Gramo Rokkaz, pribudol BJ Piggo

0
17
views

Prelom rokov 2015 a 2016 znamenal pre Gramo Rokkaz nielen sumarizovanie predošlého obdobia a plánovania toho nasledovného, ale aj isté personálne zmeny vnútri labelu. Gramo Rokkaz opustil jeden zo zakladajúcich členov a tiež dvaja rapperi z Banskej Bystrice, do ktorých label vkladal velké nádeje.

DJ Miko zakladal Gramo Rokkaz spolu s DJom Metysom a Dekanom ešte v roku 2007. Kým Dekan je kvôli pracovnej vyťaženosti dnes už len čestným členom, Miko sa rozhodol label opustiť úplne. Prvotná myšlienka, s ktorou chalani na začiatku Gramo Rokkaz prišli, bola DJská platforma. Z nej sa neskôr vyvinula fungujúca firma, značka, vydavatelstvo, merchandise a partia ludí s podobným zmýšlaním. DJ Miko sa však v poslednej dobe netajil tým, že jeho zmýšlanie a názory sú trochu iné, ako u zvyšku členov GR. No a keďže sa medzi časom stal plnohodnotným členom skupiny DMS, s ktorou (resp. Separom) neustále hráva koncerty, rozhodol sa “nesedieť na dvoch stoličkách” a z nášho labelu potichu vystúpiť. Aj naďalej však ostáva spolupracovať s našim DJom Metysom na organizovaní koncertov a parties v Nu Spirit Clube a Nu Spirit Bare.

Tip:  Pozrite si záznam úplne prvého Slipknot koncertu s Coreym ako vokalistom!

Opustil tak aj značku Gramo Rokkaz DJs, kde figuroval s Metysom, Lkamom a novoprijatým členom BJom Piggom. Práve Piggo je velmi dôležitou posilou nielen Gramo Rokkaz DJs, ale aj labelu ako takého. Hip-hopovým fanúšikom ho azda netreba predstavovať, ide o skúseného DJa, ktorý počas svojej kariéry odohral velké množstvo dôležitých tanečných battlov a setov v Taliansku, Japonsku, Fínsku, Švajčiarsku alebo Francúzsku. Ide nepochybne o jedného z najkvalitnejších party selektorov a DJov na Slovensku s veľkým prehľadom a výbornými skills.

Opačnou cestou ako BJ Piggo sa rozhodla ísť dvojica Špeker a Boco. Ich uvolnenie z labelu bolo spôsobené najmä nenaplnením očakávania z hladiska množstva tvorby. Chalani sa po silnejúcom dopyte po nových veciach a niekolkých diskusiách v rámci labelu rozhodli pracovať úplne nezávisle a zvoliť si vlastné tempo a spôsob. Ich prijatie pod label bolo najmä na popud Lkamu, ktorý s oboma spolupracoval v minulosti a po Bocovom odchode z projektu Krok Spet im chcel dať šancu. “Chalani to mali dobre rozbehnuté, ich tvorba bola kvalitná, žial jej bolo málo a potom, čo ani ohlasy na ich ostatné videoklipy (Bocova “Čistá fakla” a “Furt” s Tonom S.) nenaplnili očakávania oboch strán, sa rozhodli ísť svojím tempom. Chápem to a popravde s niečím podobným sa momentálne stretávame aj u Rebela. Ten už nie je aktívny, dá sa povedať, vôbec”, povedal Metys.

Tip:  Hviezda, ktorá nikdy nezhasla - Johnny Cash

Vzhľadom na to, že Gramo Rokkaz chce počas tohto roka predstaviť niekoľko nových projektov a sústrediť sa na množstvo kvalitnej práce, rešpektuje rozhodnutie oboch rapperov a obracia svoju pozornosť skôr na chystaný album Danosťa s Ge., či pomaly vznikajúce novinky od Tona S. Nie je tajomstvom ani to, že label chce viac spolupracovať s inými umelcami a vydavatelstvami a otvoriť svoje dvere aj novým menám a talentom.

Viac informácií nájdete na http://www.gramorokkaz.com/

Nenechajte si ujsť: