Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Bod Omylu a ich nové EP „V tichu tvojich slov“

Žilinská formácia Bod Omylu vydáva svoje debutové EP „V tichu tvojich slov.“ Zahosťoval si na ňom napríklad aj Roman Birkuš z kapely The Paranoid. Album chalanom pokrstí 1.9. na koncerte v Žiline frontman kapely Zoči Voči- Michal Žitňanský. Celé EP si môžete vypočuť na ich stránke http://bandzone.cz/bodomylu
S chalanmi sme spravili malý rozhovor:

 

 

Ako sa Vám pozdáva nové EP? Povedzte nám o ňom niečo v skratke.

Reklama

Nahrávalo sa v júli 2012 v GM Studiu u Martina Roženka. Na albume nájdete 6 rôznorodých songov- medzi nimi úplné novinky, ale aj staršie veci. So zvukom a celkovou energiou EPčka sme veľmi spokojní, lebo jednoducho odráža to, čo sme doň vložili :) Vypočuť si ho môžete na BANDZONE.CZ/BODOMYLU

 

Na tvorbe EP sa podieľali aj  hudobní hostia: Roman Birkuš z kapely The Paranoid a saxofonista Matúš Tomala. Ako hodnotíte spoluprácu s nimi ?

Reklama

Sú to páni muzikanti a strašne v pohode týpci :) Prišli, videli, nahrali. Chceli sme priniesť albumu oživenie a myslíme, že sa to podarilo.Dúfame, že s chalanmi budeme môcť spolupracovať aj v budúcnosti.

Vieme , že chystáte krst.  Bude aj nejaké prekvapenie pre Vašich fanúšikov ?

Krstiť sa bude 1.9. v žilinskom Boonker clube spolu so Zoči Voči, Waddou, NoPuls a ďalšími. Pre fanúšikov sme sa rozhodli pri tejto príležitosti predávať nové EP za symbolické 1 EURO a samozrejme k dispozícii bude celý stánok aj s tričkami a odznakmi. Chystáme aj malú súťaž o free vstupy- treba sledovať náš FB profil :)

Reklama

Krstiť EP bude Michal Žitňanský .Prečo ste sa rozhodli práve pre neho ?

Michala a celú kapelu Zoči Voči si vážime, už sme s nimi odohrali viacero koncertov a sú to fajn chalani. Dosiahli veľa- vyšvihli sa vlastnou prácou z nuly na jednu z najobľúbenejších undergroundových kapiel u nás, a keďže budú headlineri na našom krste, rozhodli sme sa osloviť ich frontmana.

 

Reklama

Bude nejaké mini tour, alebo kde Vás ľudia môžu vidieť najbližšie naživo ?

Tour sa momentálne iba rysuje. Musíme dotiahnuť všetky povinnosti spojené s novým EP a krstom. Potom sa pustíme do riešenia ďalších koncertov. Ak nás však niekto pozve, radi prídeme :) Všetky naše plánované akcie sú uverejnené na našom BANDZONE.

Čo by ste odkázali svojim fanúšikom a hudobnému portála Music-Zone.eu ?

Reklama

Fanúšikom sa chceme poďakovať za prejavenú podporu a pozývame ich k vypočutiu našej práce; a samozrejme- na koncerty!

Music-zone želáme, nech sa darí aj naďalej pokračovať so skvelou robotou a nech sa stále viac ľudí dozvedá, že hudba je viac než len Bruno MarsRihanna :)

O kapele Bod Omylu : 

Reklama

„Naša kapela vznikla jednoducho z lásky k muzike, ktorá pre nás bola a je zábavou a koníčkom. Ako štyria bývalí spolužiaci zo základky sme dali túto myšlienku dokopy celkom jednoducho. Chalani si kúpili gitary, bubeník sa od peračníka a hrncov dostal až ku skutočným bicím a keď speváka už cez ten humbuk nebolo počuť, zadovážil si mikrofón. Našli sme basáka, ktorý medzi nás skvele zapadol, a tým sa to celé začalo.

Bol september 2009. V zostave Pe3k, Brosko, Fuzo, Lukáš a Šoški sme sa pustili do tvorby vlastných vecí. Ľuďom sme o sebe dali vedieť až v marci 2010, kedy sme sa objavili na Bandzone a uverejnili naše prvé demo, nahraté svojpomocne v skúšobni. Debutový koncert sme odohrali v apríli toho roku a odvtedy máme za sebou takmer 50 akcií v rôznych kluboch a na menších festivaloch. V našej hudbe je cítiť, že sme odrástli na punkrocku a pop-punku, ale snažíme sa ju posunúť za hranice týchto štýlov.
Zahrali sme si s kapelami zvučných mien, zažili sme publikum plné 200 skvelých ľudí, ale aj prázdne sály a ohadzovanie pohármi. Na koncert sme cestovali vlakom 6 hodín, prespávali na dlážke a brázdili diaľnicu na aute, ktorému ledva fungovali brzdy. Všetko to stálo, stojí a vždy bude stáť za to. Pocit z každého nového fanúšika, ktorému sa páči naša muzika- to, čo dávame zo srdca- je úžasný.
Veľkou odmenou za našu snahu bolo víťazstvo na Garage feste 2011, ktorým sme získali možnosť vystúpiť na tohtoročných Staromestských slávnostiach v Žiline. Po tomto úspechu však prišlo menšie obdobie stagnácie, kedy sme sa rozutekali na školy a v našom smerovaní nastal zásadný obrat. Z kapely totiž odišiel jeden zo zakladajúcich členov a náš dobrý priateľ- Tomáš „Fuzo“ Červený. Rozhodli sme sa fungovať ďalej bez ďalších personálnych zmien a momentálne makáme na plné obrátky v zostave Pe3k- bicie, Brosko- solo gitara, Lukáš- spev&gitara a Šoški- basa&vokály. Poháňa nás najmä podpora fanúšikov, kamarátov a našich najbližších, ktorých si nesmierne vážime a bez ktorých by to jednoducho nešlo.“
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: