Bod Omylu tento víkend zahrajú na Woodstocku!

0
20
views

Kapela Bod Omylu ako jediný slovenský zástupca vystúpi na prestížnom poľskom festivale Woodstock. Podujatie v roku 2014 hostilo rekordných 750 000 návštevníkov a každoročne sa mu darí šíriť odkaz mieru, lásky a hudby.

Line-up je každoročne plný zaujímavých mien, ktoré v kombinácii s bezplatným vstupným lákajú do areálu neďaleko poľsko-nemeckých hraníc množstvo fanúšikov rôznych žánrov. Pre tento ročník sú ohlásené mená ako Bring Me The Horizon, The Hives, Inner Circle či Apocalyptyca.

1

Takto vyzerá „Mala Scena“ – pódium na ktorom sa predstavia Bod Omylu

Viac o tom, ako sa mladá a stále pomerne málo známa skupina zo severu Slovenska vlastne dostala na podujatie takého rangu nám prezradil spevák a gitarista kapely Bod Omylu Lukáš Turiak. „Prihlásili sme sa do eliminačného výberu a do finálového kola nás zvolila porota spolu s ďalšími siedmimi skupinami. Súťažný večer prebiehal v pražskom klube Futurum a o výsledku samotného finále taktiež rozhodovala odborná porota na základe hodnotenia živého vystúpenia. Keď sa po koncerte vyhlásili výsledky, nemohli sme tomu uveriť. Konkurencia bola ťažká a stáť po náročnom dni na pódiu spolu s organizátormi ako postupujúci bol úžasný pocit. Ďakujeme všetkým, čo nám verili a držali nám palce. Woodstocku sa už nevieme dočkať,” uviedol spevák a gitarista žilinskej kapely.

bod-omylu-2

Chalani sa neberú vždy vážne. Týmto „majstrovským kúskom“ pozývali fanúšikov na letné koncerty

Bod Omylu už tento rok stihli absolvovať akustické turné a predstavili sa na podujatiach, ako sú Bažant Majáles, Staromestské slávnosti, či Topfest. Woodstock pochopiteľne môže kapela považovať za vrchol leta, ale podľa Lukášových slov týmto festivalom sezóna pre Bod Omylu nekončí: „Krátku prestávku po Woodstocku využijeme na prípravu demonahrávok, v auguste máme na pláne niekoľko ďalších koncertov a začiatkom septembra sa zavrieme do štúdia, kde dokončíme materiál na nový album. Popri tom sme už začali prípravy k natáčaniu nového videoklipu.“

Všetky informácie o skupine nájdete na oficiálnom webe www.bodomylu.sk a Facebooku.