Zaujímavosti

Bohuš Michalko cez deň rieši problémy leteckej dopravy a v noci hudobné projekty

Cez deň lieta po Európe s notebookom a rieši problémy leteckej dopravy. Po večeroch zasa na trase house – pop – indie rock – EDM a výsledok sa snaží dostať do cieľovej destinácie. Tak to má Bohuš Michalko, stále spevák indie rockovej kapely Teskohippies, aktuálne autor vlastného projektu Echoofmyvoice. 

Ako člen Teskohippies absolvoval turné po Slovensku, Českej Republike aj Rumunsku, vystúpil na festivaloch Grape aj Žákovic Open a podieľal sa na albume, dvoch EP a niekoľkých singloch. Echoofmyvoice znamená začiatok novej a jedinečnej etapy v jeho hudobnom vývoji. Kombinuje prvky veľmi rôznorodých štýlov ako pop, house, indie rock, ale aj EDM a blues.

V textoch ho zamestnávajú témy, ktoré sa ťažko zadávajú do kľúčových slov. Nostalgia? Nie celkom. Smútok? To by bolo príliš ľahké. Tie momenty, ktoré chceš vrátiť a opraviť, lenže už trochu tušíš, kde je sever, tak aspoň skúšaš všetko nepokaziť a nezblázniť sa, keď ti to stále nejde. Skrátka témy a situácie, s ktorými sa nechválime, lebo si myslíme, že by sme sa znemožnili. Bez obáv, nič také sa nestane. Echoofmyvoice naloží naše tajomstvá na seba a vyrozpráva o nich namiesto nás.   

Debutový singel Light Years Away, vydaný 27.9.2019 je inšpirovaný úvahami o naozajstnej a nikdy nekončiacej láske a o tom, ako sa dvaja ľudia k sebe nevedia priblížit, no aj tak ich k sebe niečo priťahuje a nedokážu na toho druhého zabudnúť. “Mal som chuť napísať niečo takéto priamočiare a presladené, lebo je to práve to, čo sa mi nejaký čas naháňalo hlavou.” Jedná sa o opis situácie z reálneho života, ktorým poslucháča intenzívne vťahuje do svojho vlastného sveta.

To Top