Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Bose S1 Pro – elegantný, malý zázrak s obrovským zvukom!

Každý gitarista sa už aspoň raz zamyslel nad tým, aké by to bolo, nenosiť na koncerty veľkú a ťažkú aparatúru, ktorá zaberá veľa miesta je k nej potreba vlastniť aj veľké auto. Tento sen sa však pomaly ale isto stáva realitou, aspoň pre hráčov na elektro-akustickú gitaru, ktorí chcú mať silný a veľký zvuk, ktorý sa zmestí do malého PA systému a nepresiahne hmotnosť 7 kg!

Reč je o skvelom PA systéme Bose S1 Pro. Systéme, ktorý je ideálny na cesty a pre hráčov, ktorí potrebujú mať kvalitný zvuk v malých rozmeroch pre každú príležitosť. Potrebujete hrať v malom klube? Žiadny problém. Bose S1 Pro si môžete napojiť priamo do elektrickej siete, zapojiť mikrofón a gitaru a za odmenu dostanete vy a vaši poslucháči silný a kvalitný zvuk. Potrebujete hrať na veľkom pódiu? Aj toto elegantne vyrieši Bose S1 Pro. Stačí povedať zvukárovi, že na Vašom systéme máte výstup a môžete hrať na vypredanom štadióne, či veľkej hale pre niekoľko tisíc ľudí s rovnako kvalitným zvukom Vášho Bose S1 Pro.

Ale čo, ak by ste chceli hrať niekde vonku bez možnosti napojenia Bose S1 Pro do elektrickej siete? Ani toto nie je pre tento PA systém žiadny problém. Celé zariadenie je možné napájať aj pomocou batérie, ktorá však nie je súčasťou balenia a je potrebné dokúpiť ju samostatne. Pripojená batéria vydrží bez problémov až 6 hodín hrania, takže sa nemusíte báť toho, že by Bose S1 Pro vypodedal službu v strede rozohranej skladby.

PA systém Bose S1 Pro sa nachádza v ultra ľahkej a prenosnej konštrukcií, ktorú dopĺňa praktická rúčka ako stvorená na cesty a pohodlné prenášanie v ruke. Tento systém pre jeho ľahkú váhu, len 6,8 kg nebudete skoro vôbec cítiť a pri prenášaní Vás nebude nijako obmedzovať. Systém si môžete nastaviť do niekoľkých polôh, pre čo najlepšie reprodukovanie zvuku v závislosti od priestoru, v ktorom sa nachádzate.

Reklama

Bose S1 Pro disponuje vstavaným zosilovačom a dvoma vstupmi, do ktoré môžete prepnúť na mikrofónový, alebo linkový vstup. Tým pádom do nich môžete zapojiť akýkoľvek hudobný nástroj ako elektro-akustickú gitaru, elektrickú gitaru alebo dokonca klávesy. Zadný panel tak isto obsahuje aj 1x Aux vstup 3,5 mm Stereo Jack alebo pripojenie bezdrôtového Bluetooth stremingu z mobilných zariadení, ktoré spárujete jediným dotykom.

Rozhranie Bose S1 Pro dopĺňa technológia Tone Match a taktiež dvojpásmový ekvalizér pre korekciu basových a výškových frekvencií. Výstupný zvuk môžete upraviť aj pomocou vstavaného reverbu, pre dva prvé kanály zvlášť. Aux vstup disponuje len potenciometrom na ovládanie hlasitosti. Pripojenie pomocou technológie Bluetooth zaručí dosah signálu až do 9 metrov.

Celkový dojem zo zariadenia Bose S1 Pro je výborný. Zariadenie sme mali možnosť vyskúšať v skúšobni, kde spĺňalo všetky požiadavky na zvuk a hlasitosť pri elektro-akustickej gitare. Tak isto sme ho vyskúšali aj s elektrickou gitarou, ktorú systém tiež zvládol pri čistom zvuku výborne. Pri zapojení multiefektu a nastavení overdrive efektu už zariadenie skreslovalo, čo sme samozrejme očakávali, pretože reproduktory, ani zosilovač nie je stavaný na tento typ hrania.

Ďalej sme mali možnosť systém vyskúšať na veľkom pódiu, kde sme ho použili ako aparát pre elektro-akustickú gitaru. Nastavenia zvuku boli rovnaké ako v skúšobni, ale tentokrát išiel Bose S1 Pro priamo do linky ku zvukárovi.

Ako teda hodnotíme PA systém Bose S1 Pro?

Splnený sen všetkých gitaristov! Malé rozmery, silný a čistý zvuk a možnosť zapojenia na batériu robia z tohoto systému prvotriedny aparát. Špeciálny dizajn zaručuje to, že sa vždy budete počuť. Jeden aparát využijete všade. Či už doma na cvičenie, v skúšobni s celou kapelou alebo priamo na koncerte. Bose S1 Pro sa vyznačuje hlbokými a sýtymi basmi. Súčasťou balenia je aj šikovný obal.

Bose S1 Pro = 99% spokojnosť

Špecifikácie Bose S1 Pro

 • Špeciálny dizajn, 3ks 2,5” meničov articulated array a 1ks 6“ woofer
 • integrovaný 3-kanálový mix ponúka nezávislý ToneMatch
 • 2 x Input s nastavením equalizácie a reverbom
 • 1x Aux Input 3,5 mm Stereo Jack al. bezdrôtový Bluetooth streaming z mobilných zariadení
 • Bluetooth V 4.0, párovanie jediným dotykom
 • 1x Line OUT pre pripojenie na ďalsiu S1 PRO jednotku
 • Vyžarovanie 180° H x 40° V
 • Frekvenčný rozsah 70 Hz -16kHz, Maximum SPL @ 1 m 103 dB (109 dB Peak)
 • čistý zvuk, hlboké a sýte basy
 • patentované spracovanie signálu
 • možnosť Stereo zapojenia cez externý mix pult
 • súčasťou balenia je obal
 • váha 6,8 kg
 • prevedenie čierne
 • Cena: 599 eur

Máš záujem o Bose S1 Pro? Máme pre teba dobrú správu! Nájdeš ho na BASYS.SK

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Reklama