BRATISLAVA GUITAR NIGHT prinesie už tento piatok velikánov z troch krajín

0
4
views

Guitar nights je koncept medzinárodných koncertov po celej Európe, ktorý je zameraný predovšetkým na akustickú gitaru a jej popredných protagonistov. Prináša zaujímavých hudobníkov z blízkeho, aj vzdialenejšieho zahraničia a venuje sa aj mapovaniu domácej scény a podpore mladých talentov.

Takéto koncerty prebiehajú v Londýne, Dubline Budapešti, Berlíne a najnovšie aj na Slovensku a sú organizované miestnymi priaznivcami gitarovej hudby.V Bratislave je organizátorom Občianske združenie Zo srdca v spolupráci s Flame Music Bar-om.

STEFAN KROBOTH(A) – O otvorenie piatej gitarovej noci v Bratislavskom FLAME MUSIC BARe sa postará mladý virtuóz a jeden z najväčších talentov rakúskej scény Stefan Kroboth.Jeho koncertné večery s vtipom a šarmom znovu a znovu očaruvávajú publikum v strednej Európe krásnymi pôvodnými kompozíciami i sofistikovanými aranžmánmi prevzatých skladieb. Vyštudoval klasickú gitaru na Vysokej škole múzických umení u profesorky Brigitte Żaczek (2014).Odvtedy si získava stále väčšiu fanúšikovskú základňu doma i v zahraničí, a úspech ktorý mladého gitaristu sprevádza, mu potvrdzuje,že je na správnej ceste.

PAVOL BEREZA A ĽUBOŠ BRTÁŇ (SK) – Toto duo vzniklo spoluprácou dvoch renomovaných slovenských džezových gitaristov. ĽUBOŠ BRTÁŇ je absolventom prestížnej Kunst Universitat Graz, kde absolvoval odbor jazzová gitara.

PAVOL BEREZA je hudobným samoukom, roky pôsobiacim na slovenskej hudobnej scéne ako koncertný či štúdiový gitarista. Obaja majú za sebou množstvo významných umeleckých spoluprác.

Popri samostatných projektoch a ď’alších aktivitách nielen v oblasti jazzu, pocítili vôľu spojiť svoje sily v tomto gitarovom tandeme. Jeho charakteristikou je záľuba v akustickom zvuku a hľadanie nových možností ,či výrazových prostriedkov . Repertoár tvoria prevažne jazzové štandardy, ktoré si upravili a aranžovali priamo pre tento projekt, štúdiovo pôsobiaci už vyše roka. Svoju činnosť neupriamili ani tak veľmi na koncertné pódiá,, ako skôr na aranžovanie a realizáciu nahrávok. Dokončenie spoločného albumu je naplánované na tento rok a toto vystúpenie v rámci gitarovej noci nám dá možnosť ochutnávky z pripravovaných špecialít oboch majstrov gitary .

JAMES BERRYMAN(UK) guitar ,vocal a STANO POČAJI- guitar – Jedným z ťahákov a vrcholov Guitar night bude aj James Berryman- anglický gitarista a spevák, ktorý pôvodne začínal, ako bubeník v džezovom kvartete, ale postupne cez účinkovanie v Nirvana tribute bande začal objavovať svoj vlastný hlas.

V roku 2001 založil vlastnú kapelu s názvom Attica a behom piatich rokov nahrali 4 albumy. Kapela predala asi 13 000 výliskov, vyhrala cenu BBC ako objav roka 2005, ale čoskoro sa rozpadla a James sa presťahoval do Londýna a začal písať nový materiál. Jeho hra na akustickú gitaru je veľmi rytmická, dynamická a farebná a podfarbuje veľmi vhodne jeho zaujímavý vokálny prejav.Na Bratislavskej gitarovej noci sa objaví spoločne s gitaristom Stanislavom Počajim

Lístky je možné si zkúpiť prostredníctvom eventim.sk alebo tootoot.sk. Produkciu večera obstaráva Občianske združenie Zo Srdca a Flame Production.