Bratislava sa rozozvučí Johanom Sebatianom Bachom!

0
3
views

Už o pár dní sa naše hlavné  mesto stane súčasťou unikátneho medzinárodného projektu. V dňoch 19.-21. marca sa rozozvučia frekventované bratislavské ulice vážnou hudbou.

Príďte aj vy osláviť 331. narodeniny nazabudnuteľného Johana Sebastiana Bacha jeho hudbou. Prvýkrát sa ku krajinám ako Japonsko, USA, Filipíny, Brazília a mnohým ďalším pripojí aj naša krajina. Slovenskí umelci vzdajú poctu nemeckému skladateľovi na Hlavnej stanici, Autobusovej stanici, Hlavnom námestí/Cafe Roland, v podchode na Hodžovom námestí a v podchode na Trnavskom mýte.  Bachove skladby už od rána zahrá Barbora Botošová, ktorá patrí už vo svojom mladom veku ku špičke slovenskej hudby. K talentovanej hudobníčke  sa pripoja ďalší umelci z VŠMU.

Myšlienka hrania na verejných priestranstvách vznikla v roku 2011, keď oslávil výročie narodenia J.S. Bacha Dale Henderson koncertom v metre v New Yorku. Pripojili sa k nemu ďalší dvaja umelci, ktorí hrali pre cestujúcich počas celého dňa. Počas nasledujúcich piatich rokov sa myšlienka rozširila po celom svete v roku 2015 sa táto narodeninová oslava rozširila do 69 miest v 23 krajinách sveta a zúčastnili sa jej tisícky hudobníkov.

Do našich končín projekt priniesol známy slovenský producent Jaro Slávik a stojí za zmienku, že sa jedná o neziskovú akciu, ktorou zainteresovaní vyjadrujú rešpekt k skladateľom a umelcom, rovnako lásku k hudbe. A ako povedal ďalší velikán  W.A.Mozart: “Konečne niekto, od koho sa môžem aj ja niečo naučiť!”

Informácie a fotografie poskytla Janka Marczellová zo Starhouse Media, a. s.