Koncerty

Bratislava vo štvrtok privíta americkú formáciu Son Lux, predskakovať jej bude xylofonista z Ghany

Denník N ich pripravovaný koncert zaradil medzi “klenoty hudobnej jesene” a na portáli Fiči patriaci pod SME nechýba medzi “15 najlepšími októbrovými koncertami na Slovensku a v okolí”. Reč je o žánrovo ťažko zaraditeľnom projekte Son Lux na čele so študovaným muzikantom Ryanom Lottom, ktorý už tento štvrtok vystúpi v zrekonštruovanom Majestic Music Clube (MMC) v Bratislave.


Bude to večer, ktorý naplno ukáže potenciál americkej kapely, ktorá si koncertnú premiéru u nás odbila so skráteným festivalovým setom v marci 2015 na lokálnej edícii Electronic Beats. Predskokanom bude pre Slovákov neznámy umelec SK Kakraba, ktorý hrá na tradičný drevený xylofón.     

Son Lux, ktorí sa v alternatívnejšej časti hudobného sveta preslávili skladbou Easy, prídu do slovenskej metropoly s úplne čerstvým materiálom. Len pred dvoma týždňami totiž vydali 4-pesničkové EP Yesterday’s Wake. Nahrávka je zavŕšením kolekcie Brighter Wounds, ktorá nesie rovnaký názov ako ich dosiaľ posledný štúdiový album.

Okrem spomenutého speváka a klávesáka Ryana Lotta na ňom patricipovali gitarista Rafiq Bhatia a bubeník Ian Chang a presne v tejto zostave prídu aj do Bratislavy. Návštevníci koncertu sa pritom môžu tešiť nielen na strojové prevedenie výberu z diskografie, ale aj zaujímavé živé úpravy skladieb. Son Lux totiž patria medzi skupiny, ktoré tvoria nielen v štúdiu, ale aj priamo na vystúpeniach. O to zaujímavejšie byť na ich koncerte bez ohľadu na to, koľkokrát ste ich predtým počuli naživo.    

Na FB evente bratislavského vystúpenia Son Lux je aktuálne viac ako 2900 ľudí, pričom v predpredaji zostáva posledných cca 200 lístkov. V prípade, že sa koncert nevypredá, bude vstupné na mieste 23 eur. Dovtedy sú lístky dostupné na www.predpredaj.sk za 19 eur. 

Štýlové retro ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!