V Bratislave zaznejú najkrajšie ľudové piesne štyroch krajín

0
19
views

Už v stredu, 13. apríla sa uskutoční prehliadka ľudovej hudby zo Slovenska, Maďarska, Bulharska a Čiech, koncert WORLD MUSIC NIELEN ZO SLOVENSKA. Vystúpia skupiny- Trnki, Fonó Zenekar, trio Evridika, Jitka Šuranská a Pacora Trio, ktoré predstavia piesne v tradičnom aj modernejšom spracovaní.

Unikátne horehronské spevy čerstvo zapísané do Nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska, nádherné bulharské polyfonické viachlasy, rezká hudba z Maďarska spolu s melodickými moravskými ľudovkami v spracovaní Pacora Tria zaznejú na jednom pódiu len na tomto exkluzívnom koncerte.

V Ateliéri Babylon sa pripravuje veľká udalosť pre milovníkov folklóru aj súčasnej world music. Účinkujúci ponúknu nielen hudobný, ale aj vizuálny zážitok. Jedinečný spev, kroje aj ukážky sviatočných obradov si môžete pozrieť už v stredu, 13. apríla v Ateliéri Babylon, od 19:00 hodiny. Prehliadka “spevavých národov” priblíži piesne v ich autentickej forme a modernejšej world music. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal a na mieste konania akcie, polhodinu pred začiatkom.