Bratislavská indie popová trojica Inotaj vydáva po dvoch rokoch od svojho založenia debutový album Eva!

0
16
views

Na albume je deväť piesní v slovenčine, na margo ktorej členovia skupiny hovoria: “Myslíme si, že Slovenčina je jediná cesta. Ak už sa píšu texty, ktoré nesú obsah a myšlienku, prečo stavať prekážky medzi nás ako vysielateľa a druhých ľudí ako prijímateľa tej správy a cudzím jazykom zbytočne riskovať, že obsah vyšumí do stratena.”

Texty sú pre Inotaj plnohodnotným vyjadrovacím prostriedkom. Od vážnejších cez kritické a sebaironizujúce až ku vtipnému nadávaniu na počasie sa okrem iného pohrávajú aj s ľudovými prísloviami a pranostikami a chcú byť zaujímavé aj na druhé počutie.

Hudobne ide o priamočiare piesne zvukovo podfarbené klavírom a elektronikou s gitarami a rytmikou, ktoré miestami poškuľujú aj po rockovejšom zvuku. Album sa rodil dva roky, počas ktorých kapela stihla vydať dva videoklipy a odohrať asi päťdesiatku klubových koncertov a menších festivalov.

A prečo Eva? “Dlho sme o tom nepremýšľali. Eva ako názov albumu bol prvý nápad, ktorý sa hneď ujal. Eva, ako prvá, ako jednoducho čitateľný symbol začiatku. Náš prvý človek na planéte Inotaj.” dodávajú.

Evu pokrstia vo Fuge vo štvrtok 3.novembra spolu s kapelami Horehigh a Gonsofus a zároveň uvedú do predaja. Lístky sú k dispozícii na stránke Tootoot.sk.