Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Bratislavská pop-rocková formácia Fortuan vydáva svoj debutový album

Kapela Fortuan je zoskupenie 3 hudobníkov, pôsobiace na hudobnej scéne od druhej polovice roka 2018 a po vyše 2 rokoch ich fungovania vydávajú svoj debutový album s názvom Flavours.

Aj napriek nepriazni spôsobenej Korona krízou sa kapela nevzdala a podarilo sa jej dokončiť svoj prvý album. Samotný názov albumu napovedá, že texty piesní sú v anglickom jazyku. Album obsahuje 12 autorských skladieb. Jeho názov Flavours (Príchute) vyjadruje prítomnosť viacerých žánrových prepojení v piesňach, z ktorých je album vyskladaný.

„Celý album sme nahrávali postupne po častiach. Zatiaľ čo sa prvé skladby mixovali a finalizovali, pracovali sme na nových skladbách. Takto sme sa postupne dopracovali ku kompletnému materiálu na vydanie nášho prvého albumu. Všetky skladby sme nahrávali a mixovali v LOFT štúdiu s Jarom Žigom ml., s ktorým nás spolupráca veľmi bavila a najmä veľmi obohatila. V štúdiu bola vždy skvelá atmosféra plná podnetov, ktoré sa pretavili aj do našich skladieb.“: prezradila kapela Fortuan.

Reklama
Gitarista a skladateľ Peter Uher pozýva všetkých do novej reality

Poslucháč sa pri počúvaní albumu určite nebude nudiť, pretože filozofia skupiny Fortuan totiž nie je o vymedzenom žánri, ale vo svojej tvorbe stavajú skôr na rôznorodosti použitých žánrových prvkoch. Album je plný cross-žánrových momentov a môžeme na ňom nájsť zmes rôznych hudobných štýlov od popu, rocku, až po blues, reagge alebo funk.

Vydanie albumu je naplánované na 12.12.2020 a dostupný bude okrem rôznych digitálnych platforiem aj na CD. K albumu kapela vydala v novembri 2020 aj singel s názvom „Lose my mind“.

Kapela Fortuan vznikla ako autorský projekt 3 členov eventovej cover skupiny Wooders. Kapelu tvoria Jakub Hančin (spev a akustická gitara), Tomáš Marikovič (sólová gitara) a Daniel Štefanovič (bicie nástroje). Kapelu dopĺňa na koncertoch a pri nahrávaní v štúdiu Tomáš Kubáň (basová gitara), ktorý sa však na tvorivej činnosti nezúčastňuje.

Reklama
Kapela Yearsbelow v novej skladbe bojuje so závislosťami fyzickými i psychickými

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Coldplay zverejnili základné informácie k albumu formou ručne písaného odkazu na svojom instagramovom účte, zároveň sprístupnili trailer nazvaný Overtura, ktorý je kombináciou animovanej kozmickej cesty systémom...

Novinky zo sveta hudby

Iron Maiden pred niekoľkými dňami zverejnili novú pieseň The Writing On The Wall doplnenú úchvatným animovaným klipom. Ako priaznivci heavymetalovej legendy predpokladali, skladba je predzvesťou sedemnásteho...

Zaujímavosti

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume...

Zaujímavosti

Speváčka Lenny oslavuje výročie vydania svojho debutového albumu Hearts, ktorým prenikla medzi veľké domáce a zahraničné hudobné mená. Ako darček a poďakovanie fanúšikom pripravila jeho reedíciu a exkluzívny...