Kapely

Bratislavská pop-rocková formácia Fortuan vydáva svoj debutový album

Kapela Fortuan je zoskupenie 3 hudobníkov, pôsobiace na hudobnej scéne od druhej polovice roka 2018 a po vyše 2 rokoch ich fungovania vydávajú svoj debutový album s názvom Flavours.

Aj napriek nepriazni spôsobenej Korona krízou sa kapela nevzdala a podarilo sa jej dokončiť svoj prvý album. Samotný názov albumu napovedá, že texty piesní sú v anglickom jazyku. Album obsahuje 12 autorských skladieb. Jeho názov Flavours (Príchute) vyjadruje prítomnosť viacerých žánrových prepojení v piesňach, z ktorých je album vyskladaný.

„Celý album sme nahrávali postupne po častiach. Zatiaľ čo sa prvé skladby mixovali a finalizovali, pracovali sme na nových skladbách. Takto sme sa postupne dopracovali ku kompletnému materiálu na vydanie nášho prvého albumu. Všetky skladby sme nahrávali a mixovali v LOFT štúdiu s Jarom Žigom ml., s ktorým nás spolupráca veľmi bavila a najmä veľmi obohatila. V štúdiu bola vždy skvelá atmosféra plná podnetov, ktoré sa pretavili aj do našich skladieb.“: prezradila kapela Fortuan.

Poslucháč sa pri počúvaní albumu určite nebude nudiť, pretože filozofia skupiny Fortuan totiž nie je o vymedzenom žánri, ale vo svojej tvorbe stavajú skôr na rôznorodosti použitých žánrových prvkoch. Album je plný cross-žánrových momentov a môžeme na ňom nájsť zmes rôznych hudobných štýlov od popu, rocku, až po blues, reagge alebo funk.

Vydanie albumu je naplánované na 12.12.2020 a dostupný bude okrem rôznych digitálnych platforiem aj na CD. K albumu kapela vydala v novembri 2020 aj singel s názvom „Lose my mind“.

Kapela Fortuan vznikla ako autorský projekt 3 členov eventovej cover skupiny Wooders. Kapelu tvoria Jakub Hančin (spev a akustická gitara), Tomáš Marikovič (sólová gitara) a Daniel Štefanovič (bicie nástroje). Kapelu dopĺňa na koncertoch a pri nahrávaní v štúdiu Tomáš Kubáň (basová gitara), ktorý sa však na tvorivej činnosti nezúčastňuje.

To Top