Bratislavskej skupine Cosmetica pokrstil Fedor Frešo jej nový album “Arytmia”

0
19
views

Nové CD “Arytmia”, ktoré je na rozdiel od debutu po slovensky, 6.12. pokrstil v klube Zona Refresher legendárny Fedor Frešo (Prúdy, Collegium Musicum, Fermata). “Alchýmia štúdia ma baví zo všetkého najviac.”, vraví spevák Ilja Miškovič. “Mám rád to  prekvapenie, ako sa niekedy jednoduchým zásahom stane z outsiderskej skladby kandidát na singel…

Náš album už nie je poctou iba zahraničnej hudbe, slovenčinou sme chceli byť autentickejší, a zároveň sme vedeli, že to bude ťažké. Vedeli sme, že to bude náročný nový začiatok, ale bolo to príliš lákavé a teraz si to už inak nevieme predstaviť…”  Hudobne je nové CD postavené na gitarách, ale použité boli aj syntetizátory, ozajstný Hammond či kontrabas.

Cítiť vplyv glam rocku, new wave, ale aj psychedélie a v skladbe Bye Bye Charlie Bukowski zaznie aj swingový rytmus. “Ak by ste odobrali ktorúkoľvek skladbu, album by tým utrpel… Je to záznam hľadania našej aktuálnej podoby a točili sme ho skoro 3 roky, najmä z dôvodu narodenia mojich dvoch synov. Pomohol som si pár “šuflíkovými skladbami”, lebo ich mám stále dosť, ale sú tu aj úplné novinky.. “ dodáva spevák Ilja Miškovič.

Na krste si okrem kapely (Stanislav Kociov, Daniel Urbán, Tomáš Papranec) zahral aj producent Juraj Kupec. CD má názov podľa prvého singlu a vyšlo vo vlastnom vydavateľstve. Obsahuje 9 skladieb otextovaných Silviou Kaščákovou (2), Jozefom Husovským (2) a Iljom Miškovičom (5).