Bratislavský gitarista Peter Bulík má vonku sóloalbum s názvom Strange Evolution

0
173
views

Ide o zber gitarových inštrumentálok, ktoré mal dlhé roky ´v šuflíku´ a konečne sa ich rozhodol nahrať.

Nachádza sa tu osem inštrumentálnych skladieb pesničkového charakteru, nejde o žiadne rozsiahle kompozície. Sú to rôznorodé, pestré gitarovky, kde priebežne cítiť vplyv gitaristov ako John Shannon (Waking Vision), The Edge (U2) či Joe Satriani. Posledný menovaný bol inšpiráciou aj pre typické ´americké gitarové názvy´ skladieb ako Timetravellin´ či Human Machines. Skladba Counterparts bola pomenovaná po rovnomennej nahrávke od kapely Rush. 

Album Strange Evolution je plný gitarových melódií, zasadených do jasných ´groovov´. Všetky nástroje si nahral autor sám a dokopy je možnosť počuť nástroje: Elektrická a akustická gitara, basgitara, bicie, klávesy, trúbka, perkusie, hlas.

Predtým ako sa stal Peter Bulík gitarovým hráčom, začínal na trúbke, čo pripomenul v siedmom tracku s názvom Timetravellin´ krátkou melódiou. S klávesovými zvukmi mu pomohol ´synťákový guru´ Oleg Gál. 


Ako Peter Bulík naznačuje aj v booklete CD, názov ´Strange Evolution´ upozorňuje na zvláštne smerovanie ľudstva, ale aj individuálnych životov, ktoré sú neustále vystavované príliš veľkému množstvu rôznych vplyvov. Takisto aj každodenné situácie sa dokážu vyvíjať zvláštnym spôsobom. Podľa vlastných slov sa nejedná o katastrofickú víziu, skôr iba o upozornenie, ktorého nieje nikdy dosť. 

Výber trval niekoľko rokov, až padol na trnavské ´Pod povrchom´, ktoré má na starosti známy basgitarista Filip Hittrich (Talent Transport, Dano Heriban, Majk Spirit). Útulné štúdio využil Peter na robenie predprodukcie, nahrávanie všetkých nástrojov, aj na mixovanie. Finálnu zvukovú podobu albumu určil Milan Tokoly v ´Štúdiu J´.

Voľba prvého klipu z albumu padla na skladbu ´Memories´, ktorá má podľa slov Petra Bulíka jednu z najlepších odoziev. Autorom klipu je Ronnie Goncalves.

Album Strange Evolution si všimol Martin Žiak z banskobystrického vydavateľstva Gemini77Records a zobral tento titul ´pod svoje krídla´. Pre viac informácií o vydavateľstve môžte pozrieť web: www.gemini77records.sk .Na tejto stránke sa dajú vypočuť ukážky a objednať všetky produkty.

Peter Bulík vydal tento sóloalbum necelý rok po vydaní krátkeho country albumu pod menom Paul Kilometra – Country Act Structure. Okrem iného sa v tomto období podielal na nahrávaní posledného albumu repera Kaliho – Dezert.