Zaujímavosti

Brian Baják v novej inštrumentálnej skladbe predstavil gitaru Sivčák BW9GS

Slovenský gitarista Brian Baják pred pár dňami zverejnil video k novej inštrumentálnej skladbe s názvom Interstellar, ktorá je jeho prvou kompozíciou nahratou na 9-strunovej elektrickej gitare z dielne slovenského gitarového majstra Sivčáka.

Skladba vznikla v žilinskom štúdiu Briana Bajáka. O bicie sa postaral talentovaný bubeník Christopher Géci a videoklip sa natáčal v Žiline a jej okolí. Firemný gitarista značky Sivčák Brian Baják pomohol uviesť na trh svoj podpisový model gitary BW#GS už pred viac ako 10 rokmi. Vtedy sa jednalo o 7 strunovú elektrickú gitaru, ktorá bola doplnená o 7 strunovú verziu a neskôr dokonca o 8 strunový model na základe dopytu gitaristov z celého sveta.

“Od prvých pokusov na 9 strunovej gitare až po túto skladbu to bola pre mňa zaujímavá, vzrušujúca a nie vždy jednoduchá cesta. Aj keď mojim hlavným nástrojom zostáva 7 strunová Sivčák BW7GS, Interstellar určite neostane mojou poslednou skladbou na 9 strunách.”: povedal Brian Baják.

“Vynikajúca tvorba a nápady Briana priamo stvorené pre tento nástroj BW9GS. Som rád, že všetky prísne detaily, ktoré sme s Brianom dolaďovali pred výrobou tejto gitarky, splnili svoj cieľ. Už teraz viem, že v budúcnosti pripravíme spoločne ešte veľa veľkých prekvapení… Dík, Brian!”: doplnil gitarový majster Rudolf Sivčák.

To Top