Koncerty

Britský DJ Gundam príde zahrať do Novej cvernovky!

Britský DJ Gundam prináša do Bratislavy zopár tanečných samplov! V jeho setoch hráva i množstvo menej známych, no talentovaných mien, ktoré majú svoje miesto na súčasnej scéne elektronickej hudby.

Presne po roku sa do Bratislavy vracia DJ Gundam, ktorý tentokrát vystúpi v priestoroch Novej Cvernovky. Gundam nie je iba figúrka anime robota, ale tiež pozoruhodná postava britskej hudobnej scény. Pod prezývkou sa skrýva Tom Sargent, producent a DJ, pôvodom z Colchestru, so sídlom v Londýne. Jeho doménou sú refixy – rozsekané a upravené verzie trackov, predovšetkým grime a dubstep klasík. Rozhodne sa však nevyhýba ani editom R&B a hip-hopových skladieb z produkcie R Kellyho, Drakea, Kanye Westa, Ushera a iných.

Aj ako producent je pomerne činorodý: za posledné tri roky vydal viacero EP-čiek a albumov, posledný vyšiel len približne mesiac dozadu. Svoje hudobné naladenie prezentuje v pravidelnej show na Radar Radio. Spolu s Gundamom sa za mixpultom v Novej Cvernovke predvedú slovenskí DJi- Ink Midget, BZGRL, Biomat, Inso, či Tea Tralna.

Ink Midget je domáci producent svetového mena. Album Blackout mu vyšiel v kanadskom vydavateľstve. Na Slovensku získal napríklad ocenenie Album roka/Cena kritikov, či Nahrávka roka (v sekcii elektronická hudba) pri slávnostnom odovzdávaní hudobných cien Radio Head Awards, ktoré organizuje Rádio FM sídliace v budove Slovenského Rozhlasu.

Nová Cvernovka sa s aktuálnym rokom stáva platformou pre živú kultúru v Bratislave– v priestoroch sály, knižnice a v letných mesiacoch aj v záhrade, bude ponúkať pravidelný mesačný program zameraný na hudobné a performatívne vystúpenia, festivaly, umelecké výstavy, či diskusie a prednášky.

Okrem kultúrneho priestoru ponúka ateliéry pre kreatívcov pôsobiacich v hlavnom meste. To všetko je združené v bývalej chemickej škole na Račianskej ulici 78, ktorú Nadácia Cvernovka zrekonštruovala pre svoje súkromné i verejné účely.  Po preťahovaní sa zo svojho predošlého sídla na Páričkovej ulici, sa Cvernovka stala oficiálnym priestorom s plným vybavením pre kultúrne a spoločenské účely. Pod jednou strechou tak vzniklo predmestie kultúry!

To Top