Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Britský DJ Gundam príde zahrať do Novej cvernovky!

Britský DJ Gundam prináša do Bratislavy zopár tanečných samplov! V jeho setoch hráva i množstvo menej známych, no talentovaných mien, ktoré majú svoje miesto na súčasnej scéne elektronickej hudby.

Presne po roku sa do Bratislavy vracia DJ Gundam, ktorý tentokrát vystúpi v priestoroch Novej Cvernovky. Gundam nie je iba figúrka anime robota, ale tiež pozoruhodná postava britskej hudobnej scény. Pod prezývkou sa skrýva Tom Sargent, producent a DJ, pôvodom z Colchestru, so sídlom v Londýne. Jeho doménou sú refixy – rozsekané a upravené verzie trackov, predovšetkým grime a dubstep klasík. Rozhodne sa však nevyhýba ani editom R&B a hip-hopových skladieb z produkcie R Kellyho, Drakea, Kanye Westa, Ushera a iných.

Aj ako producent je pomerne činorodý: za posledné tri roky vydal viacero EP-čiek a albumov, posledný vyšiel len približne mesiac dozadu. Svoje hudobné naladenie prezentuje v pravidelnej show na Radar Radio. Spolu s Gundamom sa za mixpultom v Novej Cvernovke predvedú slovenskí DJi- Ink Midget, BZGRL, Biomat, Inso, či Tea Tralna.

Reklama

Ink Midget je domáci producent svetového mena. Album Blackout mu vyšiel v kanadskom vydavateľstve. Na Slovensku získal napríklad ocenenie Album roka/Cena kritikov, či Nahrávka roka (v sekcii elektronická hudba) pri slávnostnom odovzdávaní hudobných cien Radio Head Awards, ktoré organizuje Rádio FM sídliace v budove Slovenského Rozhlasu.

Nová Cvernovka sa s aktuálnym rokom stáva platformou pre živú kultúru v Bratislave- v priestoroch sály, knižnice a v letných mesiacoch aj v záhrade, bude ponúkať pravidelný mesačný program zameraný na hudobné a performatívne vystúpenia, festivaly, umelecké výstavy, či diskusie a prednášky.

Okrem kultúrneho priestoru ponúka ateliéry pre kreatívcov pôsobiacich v hlavnom meste. To všetko je združené v bývalej chemickej škole na Račianskej ulici 78, ktorú Nadácia Cvernovka zrekonštruovala pre svoje súkromné i verejné účely.  Po preťahovaní sa zo svojho predošlého sídla na Páričkovej ulici, sa Cvernovka stala oficiálnym priestorom s plným vybavením pre kultúrne a spoločenské účely. Pod jednou strechou tak vzniklo predmestie kultúry!

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...