Koncerty

Bude alebo nebude Topfest 2020? Prečítajte si vyjadrenie organizátora!

Obľúbený festival Topfest by sa mal konať už 26. a 27. júna 2020 v Areáli Zelená voda v Novom Meste nad Váhom. Organizátori si na 17-ty ročník festivalu pripravili pre návštevníkov skvelé kapely ako SUM 41, Queenie, IMT Smile, HEX, Traktor, Smola a Hrušky a mnohé ďalšie. V tejto chvíli však nikto nedokáže s istotou povedať, či sa Topfest 2020 nakoniec kvôli opatreniam proti koronavírusu uskutoční!

S koncertami a festivalmi na Slovensku a vo svete to v tejto chvíli vyzerá veľmi zle. Festival Pohoda a najnovšie aj festival Rock for People organizátori presunuli na rok 2021. Čo teda bude s Topfestom?

K celej veci sa vyjadrili priamo organizátori festivalu Topfest, ktorí popísali aktuálnu situáciu v oficiálnom vyjadrení, ktoré si môžete prečítať nižšie:

Drahí fanúšikovia,

chápeme, že sa medzi vami šíri nervozita kvôli aktuálnej situácii a neustále si kladiete otázky, či sa festival Topfest bude konať. Touto formou by sme vám chceli podať aktuálne vyjadrenie o súčasnom stave.

Momentálne je situácia zložitá ako pre nás samotných organizátorov, tak i pre hudobníkov a ďalších pracovníkov z tejto oblasti. Pracujeme s rôznymi možnými scenármi, avšak konečné stanovisko vám zatiaľ ešte nevieme poskytnúť, pretože čakáme na oficiálne vyjadrenie Vlády Slovenskej republiky a Úradu verejného zdravotníctva SR. Navyše, dotýka sa nás aj vývoj situácie v ďalších štátoch a otvorenie hraníc, keďže množstvo interpretov na našom festivale je zo zahraničia a ich účasť je tak otázna.

Hoci je veľmi pravdepodobné, že sa tento rok festival neuskutoční, aj naďalej pokračujeme v jeho prípravách a zatiaľ ani žiadna z kapiel nezrušila svoju účasť. Majte prosím ešte chvíľu strpenia a dajte nám priestor a čas, kým sa v dohľadnej dobe nevrátime s ďalšími, zrejme konečnými, informáciami.

Chceme sa všetkým veľmi poďakovať za podporu, ktorú nám neustále prejavujete. Veľmi si ceníme priazeň našich fanúšikov a sľubujeme, že najbližší Topfest bude pre vás nezabudnuteľný.

To Top