Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Bude alebo nebude Topfest 2020? Prečítajte si vyjadrenie organizátora!

Obľúbený festival Topfest by sa mal konať už 26. a 27. júna 2020 v Areáli Zelená voda v Novom Meste nad Váhom. Organizátori si na 17-ty ročník festivalu pripravili pre návštevníkov skvelé kapely ako SUM 41, Queenie, IMT Smile, HEX, Traktor, Smola a Hrušky a mnohé ďalšie. V tejto chvíli však nikto nedokáže s istotou povedať, či sa Topfest 2020 nakoniec kvôli opatreniam proti koronavírusu uskutoční!

S koncertami a festivalmi na Slovensku a vo svete to v tejto chvíli vyzerá veľmi zle. Festival Pohoda a najnovšie aj festival Rock for People organizátori presunuli na rok 2021. Čo teda bude s Topfestom?

K celej veci sa vyjadrili priamo organizátori festivalu Topfest, ktorí popísali aktuálnu situáciu v oficiálnom vyjadrení, ktoré si môžete prečítať nižšie:

Drahí fanúšikovia,

chápeme, že sa medzi vami šíri nervozita kvôli aktuálnej situácii a neustále si kladiete otázky, či sa festival Topfest bude konať. Touto formou by sme vám chceli podať aktuálne vyjadrenie o súčasnom stave.

Momentálne je situácia zložitá ako pre nás samotných organizátorov, tak i pre hudobníkov a ďalších pracovníkov z tejto oblasti. Pracujeme s rôznymi možnými scenármi, avšak konečné stanovisko vám zatiaľ ešte nevieme poskytnúť, pretože čakáme na oficiálne vyjadrenie Vlády Slovenskej republiky a Úradu verejného zdravotníctva SR. Navyše, dotýka sa nás aj vývoj situácie v ďalších štátoch a otvorenie hraníc, keďže množstvo interpretov na našom festivale je zo zahraničia a ich účasť je tak otázna.

Hoci je veľmi pravdepodobné, že sa tento rok festival neuskutoční, aj naďalej pokračujeme v jeho prípravách a zatiaľ ani žiadna z kapiel nezrušila svoju účasť. Majte prosím ešte chvíľu strpenia a dajte nám priestor a čas, kým sa v dohľadnej dobe nevrátime s ďalšími, zrejme konečnými, informáciami.

Chceme sa všetkým veľmi poďakovať za podporu, ktorú nám neustále prejavujete. Veľmi si ceníme priazeň našich fanúšikov a sľubujeme, že najbližší Topfest bude pre vás nezabudnuteľný.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Reklama