The Burning Hell sa po roku opäť predvedú v Bratislave

0
13
views

Na Slovensku veľmi obľúbení The Burning Hell po roku znova vystúpia v Bratislave. Po vlaňajšom májovom koncerte v Hlave XXII sa kanadská kapela tentoraz ukáže vo štvrtok 6. júna v klube LOFT! na Továrenskej ulici. Prvých 150 vstupeniek na koncert sa v sieti Ticketportal predáva za prijateľných 6 eur.

Koncert The Burning Hell v LOFT!e bude po vystúpení islandskej hudobníčky Sóley (2. júna) ďalšou warm up akciou pred festivalom BA City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna na bratislavskom Tyršovom nábreží. Vystúpia na ňom Katy B, Hadouken!, Rudimental, Aloe Blacc, Everything Everything, Stereo MCs (DJ set), The Orb, Tosca, Danko Jones a mnohí ďalší.

The Burning Hell je indie-folková formácia združená okolo lídra Mathiasa Koma. Na scéne je od roku 2007, pričom má za sebou koncerty v kluboch, na festivaloch, ale predstavila sa už aj v ústave pre mentálne postihnutých vo Francúzsku. Skupina si fanúšikov získala energickými vystúpeniami v spojení s textami, ktorými dokázali, že aj o smrti sa dá spievať s humorom a dokonca sa na to ešte dá aj tancovať.

poster_artprint_lo

“Mathias Kom nie je v žiadnom prípade len ďalší bradatý týpek, ktorý desať rokov dozadu zistil, že má sakramentský talent na písanie pesničiek, pri kotrých sa po pár sekundých nedá inak, ako spievať spolu s ním,” napísali ešte v roku 2011 na portáli ohudbe.sk. Ak si chcete vypočuť najnovší album kapely s názvom People (2013), tu je odkaz:

http://exclaim.ca/MusicVideo/ClickHear/burning_hell-people_album_stream

Soundcloud: http://soundcloud.com/the-burning-hell

Bandcamp: http://theburninghell.bandcamp.com/

Website: http://www.wearetheburninghell.com/

Facebook: http://www.facebook.com/theburninghell

 

www.facebook.com/klubLOFT

www.bacitybeats.sk

www.facebook.com/BACityBeats

Zdroj: Ján Papač