Kapely

Business Mermaid majú nový album Light Delight

Business Mermaid majú nový album Light Delight

Business Mermaid reflektujú špecifickým spôsobom zvláštny zmysel dekadencie z konca 18. storočia. Istá vibrácia absintu v tomto charaktere, tejto Madamme Pompadour vo svojom kabáte a topánkach a so svojím strojovým čiernym srdcom, bez ohľadu na to, čo to je.

Nový album Light Delight má víziu. Táto myšlienka je „chceš byť normálnym človekom?“ Idea podivnosti, alebo niečoho iného za maskou a krutosťou obyčajných ľudí. V textoch je dosť miesta na to, aby sme predpokladali, že sa deje aj niečo iné. Zmysel pre tajomstvo, ale sú to naozaj gitary. Ten pocit autenticity, ktorý len zazvoní.

Jasnosť a hĺbka hrania na gitare sú fenomenálne. Každá pieseň tvorí pocit, že vyšla z hlbín tmavého modrého bazéna vody, ale opäť s prekvapivou jasnosťou. Je to taká čulá krása v tom zmysle, že pripomína, že si neskoro v noci v meste, zdá sa, že je dosť prázdne, pretože, vieš, je tak neskoro. Alebo nejaký druh pustého miesta a možno si trochu opitý a všetko sa zdá krajšie a melancholické, pretože si opitý, ale takmer upokojujúcim spôsobom.

A tak tento album s veľmi jednoduchými, ale naozaj hlbokými textami, druh piesne stratenej lásky, keď pozeráš späť a uvedomuješ si chyby v určitom okamihu vo svojom živote, má naozaj potenciál byť čiernym koňom našej scény za posledné roky.

Business Mermaid je štvorčlenná hudobná skupina, ktorá prináša éterický šarm vo vulgárnych polohách. Tri mysteriózne mladé ženy a jeden obskúrny Mr. Tulip rozpútajú búrku na pódiu. Dream-goth rock a noblesa. Ako by sa objímali The Horrors, St. Vincent a Sonic Youth. Muži aj ženy môžu zošalieť. Business Mermaid (Košice/SK/ a Kodaň/DK) vydáva v Máji 2019 druhý štúdiový album a chystá sa na menšiu sériu koncertov a festivalov na Slovensku a v zahraničí.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť