Bystrica hrá pre školstvo! Študenti a učitelia sa spojili a podporia štrajk koncertom!

0
14
views

Hudobníci z radov učiteľov a študentov Univerzity Mateja Bela sa spojili, aby prejavili podporu štrajku. V klube 77 v Banskej Bystrici vystúpia kapely Náhodní Známi, 220 Voltov a Bod Omylu!

Symbolické podujatie je prejav podpory štrajkujúcim učiteľom, ktoré sa odohrá v klube 77 v Banskej Bystrici už 23. februára 2016 o 19:30 hod. Vstupné je dobrovoľné a ak sa rozhodnete prispieť, pomôžete tak kapelám, ktoré toto podujatie robia z vlastnej iniciatívy na vlastné náklady!

“Po akademickej obci Filozofickej fakulty Univerzity Komenského (8. februára 2016) ma kolegovia z Bratislavy oslovili, či sa nechcem pridať. Neváhal som. Organizujeme rôzne akcie a stretnutia, no hlavne spolu komunikujeme sa a informujeme sa o náladách a dianí na jednotlivých pracoviskách. Neverili by ste, že v roku 2016 panuje na niektorých vysokých školách strach,“ povedal pre portál bystrica24.sk pedagóg Martin Djovčoš.

“Mám to šťastie, že ma na katedre učia hneď traja muzikanti. Slovo dalo slovo, a vzniklo niečo fakt pekné. Na jednom pódiu spolu koncertom podporíme štrajk učiteľov a ja verím, že aj vďaka tomuto večeru sa nielen na našej škole pohnú ľady.”: vyjadril sa Lukáš Turiak z kapely Bod Omylu.

Oficiálnu udalosť nájdete tu: https://www.facebook.com/events/577285692440530/