Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Bystrík venoval novú skladbu plnú lásky svojim rodičom

Obľúbený spevák a skladateľ Bystrík predstavuje emotívnu pieseň „Nad horou“. Autorom hudby aj textu je Bystrík, o aranžmány sa postarali Bystrík s kapelou. Výslednú produkciu má na konte Vladimír „Randy“ Gnepa. Do pesničky si Bystrík prizval špeciálneho hosťa – na violu zahral Július Greguš. Animovaný klip zveril spevák talentovanej ilustrátorke a grafičke Nikolete Gajarovej. Vypočujte si novinku „Nad horou“, ktorú Bystrík venoval svojim rodičom.

Sympatický Trnavčan Bystrík obdivuje folklór i ľudovú hudbu a nachádza v nej nekonečnú inšpiráciu. Cítiť to aj z najnovšej piesne „Nad horou“, ktorá pochádza z albumu „Hej dievča“. Podklady a základný aranžmán skladby „Nad horou“ sa nahrávali v domovskom štúdiu Bystríka „B3K studio“. Výsledný zvuk dokončili v štúdiu Basem3nt v Prešove. Bystrík pieseň „Nad horou“ napísal a venoval mojim rodičom.

„Skladbu som mal v hlave už dlhé roky, stále som túžil opísať príbeh mojich rodičov, len som dlho nenachádzal tie správne slová. Až jedného dňa mi napadla myšlienka, opísať ho trošku rozprávkovo – ľudovo očami chlapca. V tej piesni je silný a krásny príbeh lásky šuhaja a dievčiny, ktorí pretancujú celú noc na lúke a pred úsvitom sa musia rozlúčiť. A šuhaj sa lúči so slovami – vždy, keď zavrieš oči, s láskou na mňa spomínaj,“ vyznal sa Bystrík.

Na skladbe „Nad horou“ spolupracovala kapela v zložení bicie Gabriel Vohlárik, basgitara Peter Kadera, gitara Adam Cisár, klavír Tomáš Garček, trúbka Ondrej Kadlečík a hosť na violu Július Greguš. K atmosfére a textu doladil Bystrík aj animovaný klip.

„Na animáciu videoklipu sme si vybrali talentovanú ilustrátorku a grafičku Nikoletu Gajarovú. Hľadali sme nejakého tvorcu, ktorý by dal silnému príbehu v piesni aj priliehavý emotívny rozmer. A Nikoleta to krásne zobrazila práve animáciami. Jej žensky nežný prístup si perfektne porozumel s textom skladby. Je tam krása, smútok aj nádej. Všetko to, čo robí vzťah silným,“ prezradil Bystrík.

Víťaz súťaže Coca-Cola Popstar 2005 sa už nevie dočkať, kedy si zahrá naživo pred publikom.

„Máme už zopár termínov na koncerty, ale stále čakáme, ako sa vyvinie situácia. Každopádne sa veľmi tešíme na koncertovanie, lebo nám to chýba. Atmosféra a hlavne ľudia. Chystáme s kapelou urobiť nový koncertný program, aby sme boli pripravení. 17. júla sa na nás môžete tešiť na festivale vo Svite, 29. augusta máme spoločný koncert s Kandráčovcami v Jaslovských Bohuniciach a pripravujeme krásny koncert v Trnave, uzatvára Bystrík. Novinku „Nad horou“ nájdu fanúšikovia na albume „Hej dievča“, ktorý Bystrík vydal na jeseň minulého roka. Album pokrstili na výročnom koncerte 15 rokov s Bystrík bandou v trnavskom amfiteátri. Symbolicky ho pokrstili spoločne s Bystríkom všetky manželky členov kapely. Rôznorodý album obsahuje nové skladby, ale aj  staršie single ako „Prajem si“, „Nech to trvá“ alebo duet s Robom Pappom.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...

Kapely

Nový videoklip bardejovskej kapely NIEčO NAVYšE sa dostal na verejnosť. Skladba s názvom Ako film dostala svoj vizuál, s ktorým sa po dlhšej pauze kapela pripomína...

Zaujímavosti

Čerstvá elektro-popová tanečná novinka Mirror od nórskej speváčky Sigrid nenechala na svoje spracovanie dlho čakať. Zopár dní po vydaní ju vo svojej verzii ponúka...

Novinky zo sveta hudby

Katarína Knechtová predstavuje nový tanečný letný hit! Skladba „Rezonancia“ sa nahrávala v niekoľkých fázach v Katkinom domovskom štúdiu Basement. Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok je autorkou...