Kapely

CALIBER X predstavujú štúdiovú dosku Stroj času!

Článok prečítate za: 1 min.

Oravskí progresívni metalisti CALIBER X prichádzajú s niečím, čo skutočne stojí za zmienku a čo si zaslúži vašu i našu pozornosť. Tí, ktorí kapelu poznáte, určite viete, že sa prezentuje predovšetkým vlastnou tvorbou. O tom svedčí aj vydanie ich úspešnej štúdiovej dosky Stroj času.

Avšak do svojho koncertného repertoáru často pridávajú aj cover verzie, predovšetkým z dielne kapely Dream Theater. V poslednom čase ste si ale mohli medzi covermi v talóne týchto Oravcov všimnúť aj jednu zaujímavú novinku, vzdávajúcu hold slovenskej legende.

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Zaujímavé však je práve to, že pieseň Keď sa raz oči dohodnú od známej bigbítovej skupiny Modus si nevzali páni z kapely Caliber X do parády iba koncertne. Cover verziu tejto skladby sa rozhodli nahrať v štúdiu Jimiho Cimbalu. Pôvodný duet, ktorý už zaznel v rôznych verziách, tento raz dostal progresívne metalovú podobu sólovej skladby.

Tvrdšie riffy, zložitejšie rytmy, typicky progrockové zvuky klávesov, no zároveň pôvodná melodickosť a plynulosť robia z tohto coveru povšimnutia hodné dielo, ktoré snáď vďaka oravskej kapele Caliber X privedie aj mladšie generácie k starej dobrej slovenskej klasike. Pozitívne tiež treba ohodnotiť prevedenie lyric videa, ktoré ku tejto skladbe kapela vytvorila.

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top