Hľadáte niečo konkrétne?

Čarovné ostrohy podporili slovenských športovcov novým Macejkom
Čarovné ostrohy podporili slovenských športovcov novým Macejkom

Zaujímavosti

Čarovné ostrohy podporili slovenských športovcov novým Macejkom

Tanečníci a tanečníčky súboru Čarovné ostrohy sú veľkými fanúšikmi slovenského športu. Aj preto sa rozhodli, že pre športovcov spod Tatier pripravia povolený doping v podobe pesničky, na ktorú nielen vytvoria tanečnú choreografiu, ale si v nej aj zaspievajú. V spolupráci so známym hudobníkom tak vznikla špeciálna verzia pesničky Hej dzunu, dzunu, známej tiež ako Macejko a na bratislavskom Tehelnom poli aj videoklip k nej.

Pred živým publikom bude nová pesnička prvýkrát odspievaná a odtancovaná počas vystúpenia pred megakoncertom skupiny Elán 29. mája, kde sú Čarovné ostrohy hosťami. Zároveň budú historicky prvým telesom, ktoré na novom Tehelnom poli odštartuje samostatné kultúrne vystúpenia. Na tejto akcii sa očakáva až 40-tisíc fanúšikov legendárnej kapely a Čarovné ostrohy priznávajú, že pred takouto kulisou ešte nikdy nevystupovali. 

Robert Burian a Robo Papp odpálili tohtoročné prázdniny skladbou Zvládneš to sám

Macejko je so slovenským športom pevne spojený a najnovšia verzia tejto ľudovej piesne je venovaná všetkým slovenským športovcom. 

Reklama

Slovensko je malá krajina a vo svete nás často poznajú len vďaka športovým úspechom. Spolu s Ľubom Horňákom z Elánu sme sa rozhodli poďakovať sa takýmto spôsobom všetkým, ktorí na sebe tvrdo pracujú a s hrdosťou reprezentujú našu krajinu. Veríme, že poteší a motivuje aj slovenských hokejistov na svetovom šampionáte a že sa im podarí na domácej pôde siahnuť na medaily,“ hovorí umelecký šéf súboru Čarovné ostrohy Peter Živner. 

Ľubo Horňák vytvoril aranžmány, v pesničke si zaspieval a Macejka nahral vo svojom štúdiu. Špeciálnu choreografiu zase pripravil Peter Živner. Spolu s Horňákom je v pesničke počuť aj hlas speváka Bruna Oravca. V netradičnej úlohe sa objavili všetci členovia súboru, keď svoje tanečné kostýmy vymenili za mikrofón v štúdiu a ocitli sa v úlohe spevákov.

Titulnú skladbu k filmu Známi neznámi naspieval Tomáš Maštalír s Tinou

Veríme, že naša verzia Macejka slovenských športovcov poteší a nájde si svoje miesto aj v srdciach fanúšikov. Aj preto sme hneď natočili videoklip na Tehelnom poli. Naše dievčatá si v ňom dokonca zahrali aj futbal,“ tvrdí Peter Živner.  

Reklama

Čarovné ostrohy tento rok oslavujú pätnáste výročie svojho vzniku a Macejko je takou malou oslavou aj tohto jubilea. 

Na scéne sme už dlhé roky, no prvýkrát nás ľudia majú možnosť v klipe vidieť a počuť aj v inej umeleckej rovine, ako pri tanci. Neplánujeme byť aj spevákmi, počin je výnimočnosťou, ktorá oslavuje nielen našu činnosť, ale aj úspechy slovenského športu,“ dodal Živner.

Producenti Bromo a Yantosh prinášajú letnú novinku s názvom Way Out!

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Americký hudobník a multiinštrumentalista Stevie Wonder dnes 13. mája 2020 oslavuje svoje životné jubileum. Stevie bol už ako dieťa veľmi talentovaný a stal sa...

Kapely

Kapela Konflikt oslávila 1. apríla 30 úspešných rokov na scéne. Vo svojej histórii odohrala viac ako 1800 koncertov na jednom pódiu s najväčšími svetoznámymi hviezdami!...

Kapely

Skupina Harlej nahrala tento rok, keď oslavuje 25 rokov existencie, svoj už trinásty album s názvom Smutku dávám sbohem. Vyšiel začiatkom marca a prvýkrát sa Harlej dočká okrem CD...

Kapely

Kapela Linkin Park tvrdí, že má počas roka 2020 naplánované špeciálne podujatia, aby tak oslávili svoj debutový album Hybrid Theory! Členovia Linkin Parku ďalej...