Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Ceny za desítky tisíc si rozdělí finalisté soutěže Líheň už v sobotu!

Češi a Poláci se podělili o čtyři místa ve finále soutěže Líheň!

 Už tuto sobotu bude jasno v tom, kteří hudebníci si odvezou ceny v hodnotě desítek tisíc korun za svou účast v mezinárodní soutěži amatérských hudebníků LÍHEŇ 2019! Její osmnáctý ročník vyvrcholí na scéně Loděnice u řeky Ostravice v Ostravě v rámci Slezskoostravského Rockfestu a zdarma nabídne milovníkům dobré muziky vystoupení čtyř finalistů soutěže a dvou zajímavých hudebních hostů. 

Čtyřčlenné Velké finále soutěže Líheň proběhne v sobotu 1.6.2019 už od druhé odpolední a pořadatelé slibují nejen skvělou muziku, ale i bohatý doprovodný program a soutěže pro své fanoušky a všechny, kdo na břeh řeky Ostravice zamíří. „Přizvání ke spolupráci s festivalem jsme přijali již podruhé a myslí, že zde opět důstojně ukončíme několikaměsíční anabázi kapel, které se do soutěže přihlásily. Přihlášek přišlo celkem 376 a vybrat z nich to nejlepší do základních kol byl velký oříšek.

Jednoduché to pak neměla ani porota, která zasedala hned ve třech klubech v Havířově, Karviné a historicky poprvé za hranicemi v polském Krakowě. Přes základní, čtvrtfinálová a semifinálová kola však nakonec porotci poslali do Velkého finále skutečně zajímavá seskupení,“ hodnotí letošní osmnáctý ročník její ředitel Marek Slonina z pořádající Viking agency s.r.o. s tím, že si užijí milovníci různých hudebních stylů. 

Reklama

„Představí se zde dvě české a dvě polské party, přičemž mix stylů bude opravdu velmi výrazný a každý fanoušek si jistě najde svého favorita. Někoho okouzlí alternativní funky brněnská parta Where Are We Now v čele s nigerijským černošským zpěvákem Luckym, jiného zase trash dead metalová hradeckokrálovská skupina Sceletons.

Z Polska pak jistě oslní polští zástupci, ať už zkušený The October Leaves razící styl indie až britpop, či krakowská hardrocková parta Inclusion. Těšíme se na fanoušky i mnohačlennou porotu, která nám snad pomůže vybrat výherce cen letošního ročníku soutěže,“ dodává Slonina s tím, že jich je opravdu hodně. „Všechny kapely vyrazí na náš takzvaný Bandbuilding – tedy pobyt s kapelou mimo hudební pódia – dvě skupiny stráví víkend v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě, jedna při splavení řeky se Sportovní-klubem.cz a vítěz pojede až do italského letoviska Gargano se stejnojmennou cestovní kanceláří.

Členové vítězné kapely zase dostanou hodinky značky PRIM, aby už nikdy nechodili na zkoušky pozdě. Všechny kapely opět obdrží i ceny, které by je měly posunout dál, od hudebního vybavení od Hudebního světa.cz, přes obaly na nástroje od firmy Hudební obaly.cz, prostor v nahrávacích studiích, až po merchandising s vlastním logem od Crystal Productions.

Reklama

Všechny kapely se oblečou v oděvních eshopu Wayfarer, dostanou balíčky zdraví společnosti NaturProdukt i oblíbené pivo Radegast,“ líčí téměř nekonečný počet cen v celkové hodnotě přes 200 tisíc korun pořadatel, podle nějž jsou navíc připraveny pro ty nejlepší smlouvy na zajímavé koncerty včetně vystoupení na legendárním festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.  

Zpestřením Velkého finále bude stejně jako před rokem vystouepní hostů na pódiu a sice skupiny Sarkonia a nejúspěšnější kapely v historii Líhně – party Slepí Křováci z Frýdku-Místku. „Nezapomínáme ale ani na ty, kdo si budou chtít odpočinout od hudby a třeba tady oslavit Den dětí. Připravena je spousta atrakcí, včetně oblíbených lodiček, koní, či letů vrtulníkem. I letos to bude pod hradem na scéně Loděnice žít a vy byste měli být při tom!“ zvou pořadatelé. Další informace nabízí stránky soutěže www.lihen.cz, FB profil i stránky festival Slezskoostravský Rockfest na www.sorfest.cz.

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama