Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Čerešne ste takto ešte nepočuli: na toto video čakali fanúšikovia Filipa Jančíka už dlho!

 Notoricky známa pieseň Čerešne dostala opäť ďalší šat. Po viacerých verziách od hviezd aj hviezdičiek slovenskej populárnej hudby prichádza do éteru nespievaná verzia hitu z pera Milana Lasicu a Jara Filipa. Svoj vypredaný koncert na Bratislavskom hrade ním obohatil aj mladý huslista Filip Jančík.

Zaujímavou zmenou je tentokrát kombinácia šestnástich špičkových slovenských aj zahraničných hudobníkov, opernej speváčky a mladého ambiciózneho huslistu. Vystúpenie pod hviezdami nebolo výnimočné len pre svoju výpravu, ale aj istú éterickosť z prejavu speváčky. Nehovoriac o Jančíkovom virtuóznom výkone.

Ukázalo sa, že hoci sa Filip Jančík profiluje ako famózny hudobník s primárnym sústredením na filmovú hudbu, domácich fanúšikov si získa aj klasikou. Koniec koncov, Čerešne v jeho podaní sa v ten večer stali najobľúbenejšou piesňou, o čom svedčal neutíchajúci potlesk.

Nočný koncert bol viac-menej bonusom, keďže sa lístky na dva denné koncerty 15. a 16. júna minuli veľmi rýchlo. Hudobník však pre každého, kto sa napriek trom šanciam nedostal na koncert, prináša aspoň pútavú audiovizuálnu spomienku.

Keďže čert a Filip Jančík nikdy nespia, už teraz sa hudobník pripravuje na ďalšie hudobné špeciality pre fanúšikov dobrej hudby.

Už na jar 2020 prinesie špeciálne akustické turné na netradičných miestach na Slovensku. Navyše, prvým sto fanúšikom, ktorí sa prihlásia na tomto linku daruje Filip špeciálne predmety a možnosť kúpiť si vstupenky ešte pred oficiálnym spustením predpredaja.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Reklama