Koncerty

Česká funky legenda SEXY DANCERS sa po dvadsiatich rokoch vracia na pódiá a jediný slovenský koncert zahrá v Bratislave!

Česká funková legenda SEXY DANCERS, ktorá pred dvadsiatimi rokmi doslova očarila našu hudobnú scénu hitom Slim Jim a albumom Butcher’s on the Road sa vracia na pódiá. Jediný slovenský koncert ich miniturné bude 28.11.2018 v Ateliéri Babylon v Bratislave. Skupina s lídrom Romanom Holým a spevákmi  Danom Bártom a Darou Rollins to po dlhorčnej pauze rozbalila naplno v lete na pražskom festivale Metronome. Po úspešnom koncerte prišlo rozhodnutie si to ešte párkrát zopakovať na turné. 

„Prešlo dvadsať rokov, ešte stále vyzeráme výborne, prišla  príležitosť dať to zas dokopy. Vieme byť aj sentimentálni. Myslím, že pár ľudí malo ten náš jediný album naozaj rado, tak prečo im to nezahrať,” vysvetľuje spevák Dan Bárta. 

Krátke turné odštartuje SEXY DANCERS 31. októbra 2018 v Brne a jedinú slovenská zastávku bude mať v Bratislave 28.11.2018. Aj v Ateliéri Babylon sľubujú divákom veľkú šou a poriadnu zábavu.

 „Pred dvadsiatimi rokmi sme vydali len jeden album, takže ho zahráme celý. A budeme pri tom tancovať ako diví,” láka fanúšikov Dan Bárta a dodáva: „Je fajn zahrať si ten materiál, znovu sa dostať k tým skladbám. So skúsenosťami, čo už máme a s vedomím, že je to len taký krátky výlet späť do deväťdesiatych, je to vlastne o to väčšia zábava.”

SEXY DANCERS založil multiinštrumentalista, skladateľ a producent Roman Holý z J.A.R. a Monkey Business v roku 1998. Spolu s ďalšími členmi kapiel J.A.R. a Illustratosphere pozval k mikrofónu Dana Bártu a Daru Rolins a ešte  v tom istom roku vydali debutový a zatiaľ jediný album Butcher’s On The Road. Za krátky čas aktívneho fungovania stihli získať množstvo fanúšikov, ocenení a nezmazateľne sa zapísať do histórie československého popu 90.rokov. Kvôli ďalším hudobným záväzkom prestala kapela vystupovať a teraz sa pri dvadsaťročnom jubileu albumu na krátko vrátia na pódiá. Jedinečná (a možno jediná) možnosť vidieť ich opäť spolu na pódiách bude počas jesenného turné.  

BUTCHER’S ON THE ROAD Live 2018

31.10. Radost, Brno
01.11. Lucerna Music Bar Praha
28.11. Babylon Bratislava
29.11. Brick House Ostrava

To Top