Kapely

Česká kapela Houba vydáva nový album Ničeho nelitujem!

Album vychádza po dlhých 12 rokoch od poslednej dosky, obsahuje 10 úplne nových skladieb!

“Album sme začali chystať už v roku 2015, z rôznych dôvodov sa nám ho podarilo ale začať nahrávať až v marci 2018. Dlho nám trvalo rozhodnutie, ako dosku natočíme. Nakoniec sme sa rozhodli pre nahrávanie v štúdiu ExAvik v Klatovoch a mix a master robil Paul Miner v Kalifornii. Sme spokojní, takže to bolo síce dlhé, ale dobré rozhodnutie. “, Hovorí k novej doske Martiček.

“Paul Miner nie je neznáma postava, hral napríklad v Death By Stereo a nám strašne veľa pomohol. Spolupráca s ním bola absolútne profesionálna. Občas sme museli trochu počkať, pretože pracoval napríklad s Zebrahead alebo s Agnostic Front.”: dodal Martiček.

“Album Ničeho nelitujem! obsahuje 10 nových skladieb v dĺžke 25 minút. “To je naša cesta, ktorou teraz ideme. Máme už navyše pripravené 3 ďalšie skladba, takže je možné, že na budúci album nebudeme čakať tak dlho”: dodáva basák kapely.

Na textoch aj muzike sa podieľala celá kapela, výnimkou je skladba Špina & prach. Na ňu si hudbu aj tému textu Houba vypožičala od britských The King Blues.

“Dlho sme váhali, pretože posledný cover sme robili asi pred 20 rokmi a nedopadlo to veľmi dobre. Nakoniec sme ale usúdili, že to téma je natoľko aktuálna a pôvodné skladba Does Anybody Care About Us? nás tak baví, že ju urobíme. Bolo to o chlp, ako hudbu tak aj text sme dorábali tesne pred nahrávaním, teraz sa to musíme naučiť hrať “: hovorí gitarista kapely Jirků.

Turné k novému albumu začína 20. 9. 2019, kde prebehne aj krst, ktorého sa ujme zatrpknutý pseudoumělec TMBK. Každý z 15 koncertov bude mať iných hostí: “Chceme, aby každá akcia bola iná. Na viac akcií s nami idú napríklad Nežfaleš, brnenskí Honem alebo uličínci Lout. Tri akcie hráme spolu s americkými Foxy”: dopĺňa Martiček.

Nová doska vychádza 1. 9. 2019 u Papagájův Hlásateľ Records, od polnoci bude možné ju objednávať cez e-shop kapely na 12 “vinyle a digipack CD, na počúvanie bude elektronicky v priebehu septembra.

Ničeho nelitujem tour:

20. 9. Praha, Vagon club (křest)
21. 9. Karlovy Vary, Slash bar
27. 9. Jena (SRN), Rosenkeller
28. 9. Liberec, Bunkr
4. 10. Ústí n. L., Exil (křest)
11. 10. Klatovy, Falcon club
12. 10. Mělník, Stará mýdlárna
18. 10. Pardubice, Ponorka
19. 10. Vrchlabí, Dr. Maxx, Punkovej večírek
25. 10. Trenčín (SK), Lúč
26. 10. Opava, tba
27. 10. Havlíčkův Brod, tba
8. 11. Valašské Meziříčí, Lira
9. 11. Zábřeh, Kulturní dům
16 11. Štětí, Beer klub

To Top