Koncerty

Česká kapela Koblížc! odohrá exkluzívny koncert

Česká kapela Koblížc! odohrá exkluzívny koncert

Česká pop-punková kapela Koblížc! odohrá už 9.5.2019 exkluzívny koncert v pôvodnej zostave. Stane sa tak v pražskom Rock Café a bude to ojedinelá šanca vidieť chalanov opäť pokope.

Josie, Filip, Robert a Tom vezmú svojich fanúšikov späť v čase a zahrajú im svoje najväčšie hity. Nielen pre fanúšikov, ale aj pre chalanov samotných to bude obrovská nostalgia, kedže v tejto zostave nehrali od roku 2013. Ako hostia na koncerte vystúpia kapely ATD a Láska.

Šumperská kapela Koblížc! vznikla v roku 2007. O dva roky neskôr sa im podarilo nahrať debutový album Řev z pískoviště a v roku 2010 Mars útočí. Najmä skladby z týchto dvoch albumov kapelu preslávili medzi mladými po celej Českej republike a taktiež aj u nás. Hity ako Zavři oči alebo Ty a já sa postupom času stali kultovými a kapela sa začala objavovať v televízii a rádiách.

Zlom v kapele nastal po vydaní albumu Sami Sebou. Nezhody v kapele vyústili do odchodu gitaristu Toma v roku 2013, ktorý stál pri úplných začiatkoch Koblížkov.

Chalani aj napriek tomuto odchodu pokračovali ďalej a v kapele sa striedalo viacero členov. V roku 2014 vydali svoj posledný album 3+, ktorý sa výrazne líšil od predchádzajúcich. Humor v textoch vystriedali vážnejšie témy a hudba prešla do vôd alternatívneho rocku. Po odchode ďalšieho člena, basgitaristu Filipa, sa kapela aj napriek pokusom o comeback v roku 2016 rozpadla.

Autor: Matej Mičík

To Top