Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Česká metalová legenda už čoskoro v Randal Clube!

Stálica medzi metalovými kapelami. Drsné pózy a hutný zvuk. Debustrol si pripomínajú staré časy a tlačia pred sebou žiarivú budúcnosť. Česká metalová legenda sa predstaví 28. septembra v bratislavskom Randal Clube.

Boli mladí a drzí. Nevychladli a pribúdajúce roky na tom nič nezmenili. Dnes sú ešte drzejší a drsnejší. Takejto konkurencie by sa bál aj Fredy Krueger či Antikrist, ktorí boli témami kapely, ktorá ako jedna z prvých definovala thrash metal v Československu. Legenda uznávaná ďalšími nasledovníkmi. Ak by sme mali profesionálne charakterizovať ich zvuk, tak je niekde medzi ranným Machine HeadSlayer – veľký vzor, ktorému prednedávnom robili garde pri jeho rozlúčkovom koncerte v Prahe.

Najstarší festival komornej hudby v strednej Európe sa dočkal svojho 75. ročníka

Ak sa chceme vyjadriť slovníkom kapely, tak je to old school, pred ktorým si „useriete“ – analógia nad ich slávnym sloganom z demo pásky Vyznání smrti: „Tak si všichni userte, je tady Debustrol!“ Sú poriadne ostrí a kto sa ostýcha nech nelezie do ich sveta.

Reklama

Kapela začínala v roku 1986, kedy sa do Československa pozvoľne dostával extrémny metal. Poriadny rozruch spravili o dva roky v Prahe na Death Metal Session, kedy šialenstvo spôsobené fanúšikmi malo za následok, že hlavný usporiadateľ koncertu Vlasta Henych z Törru chcel koncert zrušiť.

Taký rozruch vedela spôsobiť skupina Debustrol. Kvarteto nahrávok Neuropatolog, Svět co zatočí s tebou, Chytrá past, Vyhlazení, prednedávnom vyšlo na zberateľskom a remastrovanom boxe Příchod Antikrista. Ide o tie najvýznamnejšie počiny Debustrolu, pričom Neuropatolog bola taká populárna, že sa umiestnila na druhom mieste oficiálneho predaja v Čechách.

Kapela Sám Sebou nahrala hymnu pre všetkých Východniarov

Tematika smrti a temnej stránky ľudskej psychiky priťahovala aj poslucháčov mimo metalovej hudby. Hlavným tvorcom muziky a textov je spevák a gitarista Kolinss, ktorí sa prednedávnom vyjadril, že tým ozajstným motorom sú práve fanúšikovia, vďaka ktorým stále hrajú do roztrhania tela.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Pred pár rokmi sa jeho video na internete stalo virálnym. Reč je o hudobníkovi, ktorá sa volá Bob Wood a keď ako 80-ročný v...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských...

Kapely

Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The  BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na...