Kapely

České zoskupenie J.A.R. má remixový album Eskalace bobra

České zoskupenie J.A.R. má remixový album Eskalace bobra

Česká skupina J.A.R. získala za svoj posledný štúdiový album Eskalace dobra tri Ceny Anděl od Akadémie populárnej hudby (kategórie singel, album a skupina roku). Teraz vychádza jeho remixová podoba Eskalace bobra.

Skladieb z oceňovaného albumu Eskalace dobra sa ujali umelci naprieč žánrovým spektrom, aby ich upravili podľa seba. Vznikla tak pestrá kolekcia pozoruhodných remixov, ktorú zostavil producent a remixér Ecson Waldes: „Každý remixér, kterého Roman Holý oslovil,  dostal volnou ruku. Bylo pro mne velkým úkolem sjednotit tak stylově různorodou, ale i generačně pestrou hudbu. Po téměř půl roce postupného nahrávání a mixáží v mém studiu Biotech nabízí remixové album skladby J.A.R. v naprosto novém kabátě. Věřím, že je fanoušci J.A.R. ocení.“

Výtvarný návrh obalu albumu  nadväzujúci na Eskalace dobra vytvoril ilustrátor, maliar a hudobník Aleš Čuma. Album vychádza vo fyzickej podobe na CD a 2LP, v digitálnej podobe je rozšírený o jeden track.

Skupina J.A.R. tento rok 17. novembra oslávi 30. výročie svojej existencie. Zoskupenie popredných českých hudobných individualít funguje v zložení: Dan Bárta, Roman Holý, Oto Klempíř, Michael Viktořík,  Miroslav Chyška, Robert Balzar, Pavel Zbořil, Filip Jelínek, František Kop a Radek Kašpar. J.A.R. v skutočnosti nefunguje ako kapela, ale skôr príležitostne ako stretnutie českých jazzmanov a hudobných producentov. Členovia figurujú vo svojich vlastných kapelách a venujú sa svojím projektom. Kapela každoročne absolvuje niekoľko koncertov a vždy 17. novembra aj tradičný koncert vo veľkej sále Lucerny, kde tak oslavujú narodeniny.

Tracklist:

1. Ještě se připlazíš   by Electric Lady
2. Když ti před Moskvou dojde pervitin   by Midi Lidi
3. Je to nejistý   by Ecson Waldes
4. Jsem vymletej    by Michal Skořepa (Stroy)
5. Když ti před Moskvou dojde pervitin   by František Štorm
6. Právě jsem se pochcala    by Mucha
7. Ještě se připlazíš   by Xavier Baumaxa
8. Je to nejistý   by Bára Poláková
9. Tři elektrálové (Panička mix)   by dalekko
10. Ještě se připlazíš   by Midub
11. Je to nejistý   by Mňága a Žďorp
12. Sentimentu záchvat   by PSH
13. Hlídá nás satelit   by Mydy Rabycad
14. Žárlíme na Romana   by  Monkey Business
15. Tři elektrálové   by Midub   / digital only

To Top