Cez víkend na Festivale Lumen v Trnave!

0
7
views

 Festival Lumen na štyroch multižánrových scénach už 8. a 9. júna v Trnave. Organizátori najväčšieho gospelového festivalu v strednej Európe očakávajú až 12 000 návštevníkov. V uplynulých rokoch sa podujatie vyprofilovalo na ukážku najkvalitnejších gospelových hudobných skupín zo Slovenska i zo zahraničia.

Tento rok odohrajú kapely spolu 19 koncertov na Trojičnom námestí, v Mestskom amfiteátri, na nádvorí radnice a v Kine Hviezda.

Festival otvorí piatková Svätá omša, ktorú bude celebrovať trnavský arcibiskup J. E. Mons. Róbert Bezák.

Hlavné pódium bude patriť britskej kombinácií rocku, punku, soulu a R&B. Na námestí zahrajú Superhero, Four Kornerz a po tretíkrát sa na festivale predstaví Chip Kendall.

Počas dňa sa na radničnom námestí môžu návštevníci prostredníctvom fotografickej výstavy vybrať „Po stopách Festivalu Lumen“ .

Tanečné divadlo aTak v predstavení „koNIEc – cirkúsok srdca“ ukončí v trnavskom amfiteátri piatkový festivalový program.

V sobotu sa na radničnom nádvorí v hand-made workshope naučíte vytvoriť si radosť a deti i dospelých zabaví Bláznivá klauniáda.

Kino Hviezda v rámci multižánrového programu privíta v diskusii Marcela Merčiaka a Daniela Heviera, Projekt z Davu, En. Dru, 3T alias Tri tvorivé tvory s hudobným doprovodom Viliama Šándora.

Amfiteáter bude popoludní patriť špeciálnemu hudobnému hosťovi festivalu BugoBros & 6th Sense Trio, ktoré tvoria jazzmani Michal a Štefan Bugalovci a Eugen Vizváry.

V priestoroch trnavskej univerzity prebehnú v štyroch blokoch workshopy a prednášky pozvaných hostí na témy e-marketing, európske dobrovoľníctvo, straty súkromia na webe a dozvieme sa viac aj o projekte Ovce.sk autorov Jozefa Barana a Mira Drobného. S Petrom Šebom budeme diskutovať na tému, či sú reklamy super.

V Aule Pazmaneum Emil Šafár SDB vyrozpráva dvadsaťročný príbeh festivalu.

Headlinerom Festivalu Lumen 2012 je texaská skupina Leeland, v minulosti niekoľkokrát nominovaná na cenu Grammy.

Mottom 20. ročníka je „thanXX.“ a vyjadruje vďaku všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa každoročne podieľajú na tvorbe festivalu.

Viac info na http://www.fln.sk/2012/