Správy

Cez víkend sa v Bratislavskej refinery gallery odohrali Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2018.

Cez víkend sa v Bratislavskej refinery gallery odohrali Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2018.

Piatkový program tvoril tzv. BSK Tech Day plný prednášoch rôznych hostí z oblastí IT, či herného a online sveta. Hosťami dňa boli napr. Rasťo Jelínek z Pixel Federation – najväčšej slovenskej hernej spoločnosti, ktorý rozprával práve o perspektíve game developmentu na Slovensku, PPPeter a Naked Bananas – známi Youtuberi zas diskutovali na tému rozdielov v tvorbe pre slovenský a zahraníčný trh, Matej Zrebný a Zlý Zajo na tému Youtuberi a médiá, či trojica Deethane, Strapo a Šorty rozoberali influcencerov na hudobnej scéne.

Program na hlavnom stagi zakončil stand-up komik Martin Hatala. Okrem hlavného programu sa mohli návštevníci zúčastniť herného kvízu, čítačky novej knihy od M. Hatalu, autogramiády Naked Bananas, či večerného premietania filmu Black Panther.

 V sobotu ráno o 9:00 prebehlo oficiálne otvorenie Majstrovstiev SR v elektronických športoch. Počas celého dňa bolo vo všetkých miestnostiach možno sledovať hráčov bojovať proti sebe v Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, PUBG, FIFA, NHL, Clash Royale či Hearthstone. Na hlavnom stagi sa následne premietal dokumentárny film Hráč o slovenskom hráčovi CS:GO Martinovi „Styko“ Stykovi. Nasledovala panelová diskusia so streamermi – hosťami Šortyho boli slovenský komentátor e-sports Dev1, letsplayer Deethane a streamer Žolík. Neskôr sa začal exhibičný zápas 3v3 v CS:GO medzi návštevníkmi a účastníkmi predchádzajúcej panelovej diskusie.

Program na hlavnom stagi zakončilo finále v hre FIFA – v zápase kde nastúpili tímy Juventus vs. Juventus zvíťazil Mikysss nad Lukinhom. Následne sa účastníci presunuli do Fanta Outdoor stage na premietanie Avengers Infinity War.

Sobota bola však aj časom pre Y-CON, s prednáškami, fanart challenge no hlavne pre súťaž v Cosplay, kde sa predstavilo niekoľko veľmi prepracovaných cosplayerov a ich kostýmov z rôznych hier, filmov, či anime sérií. Porotcami boli známi cosplayeri z ČR, Rakúska, či Grécka. Vyhlásenie sútaže prebehlo podvečer na hlavnom stagi. Hlavnú cenu 500€ , lístky na Vienna Comic Cone no hlavne kvalifikáciu na Cosplay World Masters v Portugalsku si odniesla Julianet s kostýmom AnchoR z japonskej novely Clockwork Planet. Na druhom mieste skončila Iuka s kostýmom Ann Tamaki z RPG série Persona a na treťom mieste skončil Tomivis s kostýmom Legolasa z Pána Prsteňov. Hlas divákov však rozhodol o ďalšom viťazovi, a to Anne Justine Ganse v roli líderky Valor Teamu z Pokémon GO, Candely.

V posledný deň sa odohrali všetky ostatné finále herných turnajov – PUBG, League of Legends, Hearthstone, Clash Royale, NHL 18 a Counter Strike. Vo finále NHL 18 zvíťazila Lady Brunette – historicky prvá Majsterka Slovenska v hre NHL. V PUBG sa stali absolútnymi víťazmi hráči z Alza Gaming, prvé miesto v Hearthstone si uchmatol Vlčák77 a v Clash Royale zvíťazil Chipy.

Vo VIP zóne prebehla autogramiáda YouTuberov, streamerov či e-sports komentátorov. Dev1, Žolík, Deethane, GoGo, MenT, Asimister, Duklock, Anna Šulcová, Lady Zika, VladaVideos, či Matej Zrebný – týchto všetkých bolo možné stretnúť a odfotiť sa tu s nimi.

Na hlavnom stagi prebiehalo finále v League of Legends, kde ESUBA zdolala Majestic Lions, následne si to na ňom v CS:GO tieto tímy vymenili – Majestic Lions celkom jednoznačne porazili v jednomapovom finále (de_inferno) ESUBU.

BONUS OD NÁŠHO FOTOGRAFA:

PORTRÉTY: 15 čiernobielych youtuberov a influencerov

To Top