Zaujímavosti

Charitatívny kalendár „Staré zlaté časy – Skutočných hrdinov“ pokrstil Allan Mikušek s indiánskymi pierkami!


Článok prečítate za: 1 min.

Ilustrovaný indiánsky kalendár, skutoční hrdinovia a pomoc seniorom. Tak vyzeral slávnostný charitatívny večer občianskeho združenia NÁRUČ Senior & Junior. Krstným otcom kalendára sa stal hudobník Allan Mikušek, ktorý charitatívny kalendár „Staré zlaté časy –skutočných hrdinov “ na rok 2019 pokrstil indiánskymi pierkami. Kalendár vydáva občianske združenie už šiesty rok. Jeho výťažok ide na tanečnú terapiu pre 100 odkázaných seniorov v Centrách sociálnych služieb NÁRUČ Senior & Junior v bratislavskej Dúbravke a v Solčanoch pri Topoľčanoch. 


Hlavnými motívmi kalendára sú ilustrácie Teodora Schnitzera z edície STOPY. Na charitatívny účel ich poskytla Ida Želinská z „TOTO je galéria!“. 


„S edíciou STOPY som vyrastal a moje detstvo bolo ovplyvnené príbehmi z prostredia indiánov, Winnetou kone a nádherná príroda. V mojom detstve  ma sprevádzali skutoční hrdinovia. Dnešné deti majú za hrdinov tých, ktorí majú viac lajkov na FB ,alebo na Instagrame a preto som nesmierne rád, že vznikla takáto iniciatíva, ktorá predstavuje skutočných hrdinov “, zdôraznil krstný otec Allan Mikušek.

Hoci sa kalendár bežne nepredáva, dostane sa až k trom tisíckam ľudí. Kalendáre si totiž objednali spoločnosti a firmy, ktoré majú na jeho stránkach logo.

„Charitatívny kalendár je projekt, vďaka ktorému sa nám darí už šieyty rok financovať tanečno-pohybovú terapiu pre 100 odkázaných seniorov. Seniori dokážu pohybom eliminovať nielen stres a napätie, ale zároveň si posilňovať aj vlastnú sebahodnotu“, povedala prezidentka občianskeho združenia Anna Ghannamová.


Do financovania kalendára sa zapojilo 12 subjektov medzi nimi i 1. Stavebná sporiteľňa, cestovná kancelária Hydrotour, AMS –com, Neudoerfler, CEMiX stavebné materiály, Komerční banka, Board.sk, Brainy, Jolly Joker,  Marco Mirelli, Vojenské lesy, OZ NÁRUČ SENIOR a JUNIOR. Na krste vydražili aj posledné a o to cennejšie originálne predmety Teodora Schnitzera na charitatívny účel ich poskytla družka ilustrátora v spolupráci s Idou Želinskou z „TOTO je galéria!“. Polovica získaných prostriedkov ide na tlač kalendára a polovica na tanečnú terapiu, ktorá bude seniorom spestrovať monotónne dni jesene a zimy, keď nemôžu chodiť do záhrady.


Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:


Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!