Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Chceš vedieť hrať na klavíri? Máme pre teba TOP 5 aplikácií

Vďaka spoločnej práci profesionálnych hudobníkov a programátorov môžme zdokonalovať naše hudobné vedomosti online lekciami klavíra, vrátane bezplatných a platených kurzov a aj to bez klavíra. Pre tieto aplikácie stačí mať menšie pianino alebo syntetizátor. V tomto článku sme vám zostavili 5 programov, ktoré slúžia pre tých, ktorí sa chcú naučiť hrať na klavíri, alebo chcú začať svoju hudobnú kariéru.

5. Perfect Piano

Perfect Piano je bezplatná aplikácia vyvinutá spoločnosťou Revontulet Soft Inc. pre amatérskych a začínajúcich hudobníkov. Tento program je špeciálne navhrnutý pre smartfóny a tablety, takže na jeho použitie nie je potrebný žiadny klavír. Tento softvér učí tých, ktorí chcú sa naučiť hrať na základe neustále sa rozširujúcich nôt a klavírnych tutoriálov. Aplikácia však neučí hudobnú teóriu, ale dokáže vylepšiť hru na klavíri. Rovnako ako väčšina programov, aj Perfect Piano má prémiovú verziu, ale bezplatná verzia je skvelá pre začiatočníkov.

Reklama

4. Piano by Yousician

Táto aplikácia vďaka závažným vylepšeniam môže kontrolovať hru používateľov, pretože program detekuje prehrávané zvuky a meria rytmus. Aplikátor, ktorý sťahuje aplikáciu, študuje hudobnú teóriu, čítanie notového záznamu a techniku ruky podľa vlastnej úrovne. Môžete si tiež zvoliť hudbu z hudobnej knižnice s viac ako 1 500 skladbami. Dôležité však je, že kto si vyberie Yousician Piano, mal by rátať s nákladmi na prémiovú verziu aplikácie, pretože program poskytuje nielen herný zážitok, ale významné hudobné vedomosti, ktoré vytrvalý hudobník dokáže pekne zúročiť počas celého života.

3. Flowkey

Reklama

Flowkey učí s absolvovaním kurzov pre klaviristov, pre začiatočníkov aj pre pokročilých. Rovnako ako Yousician Piano, aj táto aplikácia obsahuje programy potrebné na riadenie hry na klavíri. Ak používateľ počas kurzu hrá ťažšiu skladbu alebo hudbu, bude sa viac zameriavať na problematickejšie časti. Hudobná knižnica Flowkey ponúka výber hudby zo všetkých hudobných žánrov a vďaka neustálej aktualizácii knižnice sú pre učiacich sa hudobníkov k dispozícii aj novšie skladby.

2. Piano Academy

Piano Academy má okrem funkcií vyššie uvedených programov aj ďalšie, výkonnejšie vylepšenia, a to vďaka vynikajúcemu výkonu Yokee. Zaujme používateľov krásnym, elegantným dizajnom, kvalitnými výukovými videami a množstvom notových záznamov. Od základov povyšuje na pokročilú úroveň tých, ktorí sa chcú učiť s jedinečnými lekciami. Je vhodná pre väčšinu vekových skupín, takže ju môžu používať dokonca aj žiaci základnej školy. Nie je zadarmo, ale vzhľadom na výhody programu sa oplatí investovať.

Reklama

1. Simply Piano

Simply Piano od Joy Tunes je vylepšená verzia Piano Academy. Program je jednoduchý, transparentný a jeho dizajn je tiež dokonalý. K dispozícii je presne 25 kurzov a vďaka nim sa môžeme naučiť stovky piesní. Čím ďalej v kurzoch postupujete, tým viac poznámok nám tvorcovia programu dávajú. Príležitostne sa pripravujú aj rôzne „výzvy,“,ktoré slúžia ako skóre. Okrem kurzov si môžete zahrať a cvičné úlohy, ktoré sa vďaka aplikácii dennodenne menia. Simply Piano má milióny používateľov po celom svete a je na prvom mieste medzi výukovými programami App Store. Táto aplikácie je spoplatnená.

Autorka: Tímea Vaňová

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...