Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Chcete vlastniť gitaru Kurta Cobaina z Nirvany? Pripravte si obrovskú sumu!

Na gitare hral frontman kapely Nirvana päť mesiacov pred jeho smrťou, počas ikonického koncertu MTV Unplugged Vyvolávacia cena gitary je 1 milión dolárov. V pondelok o tom informovala tlačová agentúra AFP.

Po minuloročnej úspešnej aukcii, v ktorej spoločnosť Julien´s Auctions vydražila sveter frontmana kapely Nirvana za rekordných 334 000 dolárov, si pre fanúšikov a zberateľov pripravila ďalší unikátny kúsok. Gitaru Martin D-18E z roku 1959, ktorú budú môcť fanúšikovia do svojej zbierky získať už v júni tohto roku.

„Táto gitara si získala legitímne miesto v histórii rock and rollu ako nástroj, na ktorý hral jeden z najvplyvnejších hudobníkov a ikon rocku v jednom z najväčších a najpamätnejších živých vystúpení všetkých čias,“  uviedol vo vyhlásení Darren Julien, prezident a generálny riaditeľ  aukčnej spoločnosti.

Reklama

Aukcia sa uskutoční v Beverly Hills a na webových stránkach spoločnosti Julien´s Auctions. Pred predajom bude gitara vystavená v legendárnom Hard Rock Cafe v Londýne. Šťastlivec ju získa aj s pôvodným púzdrom, ktoré Kurt Cobain ozdobil letákom albumu Feel The Darkness americkej rockovej kapely Poison Idea. K rukoväti sú pripevnené tri útržky batožinových lístkov s nálepkou Alaska Airlines a vo vnútri sa nachádza balenie gitarových strún a tiež malá semišová skrýša.

Predpokladá sa, že gitara sa vydraží za viac ako 1 milión dolárov. Svetové prvenstvo najdrahšie vydraženej gitary si zatiaľ drží hudobný nástroj Davida Gilmoura z kapely Pink Floyd. Americký obchodík ju kúpil v lete minulého roku za 3,9 milióna dolárov.

Na júnovej aukcii sa bude predávať aj čierna elektrická gitara Fender Stratocaster, ktorú svetoznámy hudobník Kurt Cobain používal na turné v roku 1994 a tiež strieborná košeľa z videoklipu Heart-Shaped box, ktorý si na Youtube pozrelo viac ako 180 miliónov fanúšikov.

Reklama

Autor: Lucia Brozmannová

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Novinky zo sveta hudby

Slovenský gitarista, skladateľ a multiinštrumentalista Brian Baják, známy svojou komplexnou technickou hrou na elektrickej gitare, testovaním gitarových aparatúr a vybavenia, štúdiovou produkciou a v neposlednom rade dlhoročnou...

Reklama