Chew Lips – Pohoda bola neuveriteľná, bolo nám super!

0
5
views

Chew Lips je kapela skladajúca sa zo speváčky Tigs a multi-inštrumentalistu Jamesa Watkinsa. Na Pohode sa predstavili ešte s hosťom na bicích nástrojoch. V roku 2010 vydali svoj doposiaľ jediný album s názvom “Unicorn”. Pripravujú však nové nahrávky a už vydali z nového albumu aj singel Do You Chew?, ktorý si môžete vypočuť nižšie. Mne osobne sa Chew Lips na Pohode páčili najviac a tak som sa ich rozhodol osloviť s prosbou o interview. S radosťou mi na otázky poskytol odpovede James:

Ako sa vám páčila Pohoda – ľudia, atmosféra atď? Chceli by ste sa niekedy vrátiť?

Pohoda bola neuveriteľná, bolo nám super! Bol to náš prvý koncert na Slovensku a nevedeli sme čo máme čakať, takže sme boli šťastní, že sme hrali pre toľko ľudí v stane. Atmosféra bola skvelá. Pravdupovediac sme skoro zmeškali úplne celý festival. Večer predtým sme hrali v Číne a naše lietadlo malo meškanie 3 hodiny, čo znamenalo že v Moskve sme mali na prestup do ďalšieho lietadla 10 minút. Sme veľmi šťastní že sme to stihli… Radi by sme sa na Slovensko vrátili – zdalo sa nám ako výborne vyzerajúci národ.

Videli ste koncerty iných kapiel?

Videli sme hrať Stealing Sheep, čo je výborná kapela z Liverpoolu, máme ich veľmi radi. Videli sme aj trochu TEED, Public Enemy a Kooks. Všetci boli super.

Toto leto pokračujete na festivaloch? Kde?

Odteraz už máme len festivaly, práve sme ukončili naše turné po Británii, ale radšej hráme na festivaloch – je to oveľa viac srandy. V júli máme pár festivalov v Británii, potom sa vraciame do Poľska a potom máme namierené do Ruska.

 

Kedy a ako sa začala vaša kapela?

Kapelu sme začali ešte v roku 2008. Vpodstate sme spolu trávili čas, hrali sme spolu hudbu a vyvinulo sa to do písania piesní. Nemali sme žiadne pravidlá o tom, ako sme chceli znieť, vývin násho zvuku bol veľmi prirodzený.

Vaša hudba je často klasifikovaná ako „dance-pop“. Súhlasili by ste s tým, alebo by ste ju radšej nazvali inak?

Nemyslím že je to priam „dance-pop“, naša kapela je skôr o písaní dobrých pesničiek. Určite sa ale zaoberáme popom. Je to momentálne najviac dopredu sa uberajúca časť hudby. Ale vždy sa snažíme tvoriť „náš“ pop, nie je to tak že si povieme že chceme znieť ako Beyonce alebo niečo také. Snažíme sa posúvať sa dopredu, ale zároveň si staviame hranice, ktoré nie sme pripravení prekročiť. Chceme byt vždy šťastní s tým čo urobíme, takže pokiaľ to znie ako „my“ tak je to vpohode.

Je nejaký jediný hudobník, ktorý ovplyvnil smer, ktorým kapela smerovala a stále smeruje?

Myslím že nie je hudbník, ktorý ovplyvňuje zvuk, ktorý máme, ale myslím že si beriem niečo od hudobníka ako je Beck, ktorý sa snaží produkovať veľa rôznorodej hudby, bez toho aby robil so sebou kompromisy. Vždy znie ako Beck, a to sa nám páči.

Chceli by ste niečo odkázať čitateľom a ľuďom, ktorí boli na Pohode?

Poďakovali by sme sa im za to, že sa na nás prišli na Pohode pozrieť a dúfame že sa čoskoro vrátime.