Kapely

Chinaski vydávajú v novej československej zostave svoj jedenásty album

Jedna z najpopulárnejších českých kapiel Chinaski vydáva svoj jedenásty radový album. Očakávanú nahrávku, ktorá dostala symbolický názov 11, natočili hudobníci okolo speváka Michala Malátneho prvý raz v novej československej zostave.

Na basgitaru v nej hrá niekdajší člen IMT Smile alebo spoluhráč Lukáša Adamca, Tomi Okres. Spoločne s novým albumom sa predstavia slovenskému publiku v Majestic Music Clube v Bratislave 5. októbra, kde novinku zároveň pokrstia. Vstupenky sú v predpredaji v sieti TicketLIVE.sk.

Napriek tomu, že Chinaski budúci rok oslávia štvrťstoročie od koncertného krstu prvého albumu a počas natáčania desiatich radových nahrávok vyskúšali snáď všetky možné štúdia a producentov, tak ako tentokrát, zatiaľ nikdy nepracovali. „Väčšina pesničiek vznikla po koncerte v šatni. Len tak na akustických gitarách, z čistej radosti, že sme spolu. Má teda kapelového a večierkového ducha. Myslím, že je to naše najsilnejšie album a mám z neho veľkú radosť,“ hovorí spevák Michal Malátný.

Chinaski nový album nahrávali v Prahe, Mikulove, Mníchove a Londýne. Napriek tomu, že občas využili producentských skúseností nemca Reinholda Macka (Queen, David Bowie) alebo angličana Sachu Skarbeka (James Blunt, Adele, Miley Cyrus), väčšinou sa snažili spoľahnúť na seba. „Na minulých albumoch sme produkciu a aranžmány riešili detailne. Tentokrát sme do našich pesničiek žiadne producentské „čáry máry‘ nepustili, všetko sme zjednodušili, šli po zmysle textov, takže album znie tak, ako kapela naozaj hrá,“ popisuje Malátný a vyzdvihuje, že na albume sa skladateľsky a aranžérsky podieľali všetci členovia kapely.

„Navyše tentokrát všetky texty neboli len na mne. Začal som spolupracovať so slovenským textárom Vladom Krauszom, ktorý nám priniesol dva krásne texty. Predovšetkým úvodné Schody dali nášmu albumu tému“ hovorí Malátný.

Kapela Chinaski odohrala v novej zostave 130 koncertov a obhájila pozíciu jednej z najúspešnejších českých kapiel, ktorá vie pritiahnuť publikum do klubov, malých i veľkých hál a byť headlinerom tých najväčších festivalov. Svoju pozíciu hodlá potvrdiť aj v roku 2020 na halovom turné po väčších mestách Českej republiky. Okrem toho Chinaski plánujú odohrať symbolický koncert v Jičíne (rodisko speváka Michala Malátneho), ktorý kapela odohrá vo výročný deň 26. novembra, presne 25 rokov od krstu prvého albumu, ktorý prebehol na rovnakom mieste.

To Top