Kapely

Chocolate hole novým EP bojujú proti stresu a zároveň kritizujú vládu

Piešťanská kapela Chocolate hole vydáva prvé EP s názvom Otrok. Členovia skupiny, Erik Šintál, Tomáš Malovec a Viliam Jakubec, svojim extravagantným štýlom upozorňujú na spoločenské problémy a choroby modernej doby. Otrok okrem originálneho hudobného zážitku teda určite zaujme aj textami.

Na EP nájdeme tri skladby – Cirkus, Deň D a Otrok. „Pesnička Cirkus je plná nadupaných rifov a spevavých refrénov. Hovorí o nevyhnutnom flowe života. Alebo inak, na každého raz príde. Hovorí o absurdnosti existencie korupcie na najvyšších miestach v našej spoločnosti. Dožaduje sa zmeny a spravodlivosti,“ povedal o prvej skladbe z najnovšieho EP basgitarista Tomáš Malovec.  „Deň D je zase motivačný song, ktorý nesie posolstvo ‚Mám na háku!‘ Je to erupcia pozitívnej energie,“ vysvetľuje spevák skupiny Erik Šintál. Trojicu nových skladieb uzatvára pieseň Otrok. Je o tom, ako ľudia pri moci postupne strácajú sebareflexiu a povestnú chrbtovú kosť.

Názov Otrok kapela pre EP vybrala, pretože sa celé nesie v duchu oslobodenia človeka. „Je o nadvláde materializmu a očakávaniach spoločnosti voči jednotlivcovi. Samozrejme, nezabúda ani na pálčivú politickú situáciu v našej malej, ale do špiku kosti skorumpovanej, krajne,“ podotýkajú Chocolate hole. O zvuk nahrávok sa postaral Dušan Rybárik z Kingfisher Studios.

Kapela Chocolate hole vznikla ešte v roku 2012 odvtedy sa jej zloženie však často menilo. Chlapci aj svoj štýl hľadali postupne, preto s prvým EP prišli až teraz. Chocolate hole hudbu nikdy nebrali komerčne. Najdôležitejšie pre nich je, aby zostali svojskí. V minulosti už vydali niekoľko singlov, napríklad Detstvo, Peniaze alebo vianočnú skladbu Obdobie Vianoc.

EP Otrok nájdete na Youtube aj na Spotify. Novinky o kapele môžete sledovať na Facebooku a Instagrame. Chocolate hole už teraz pracujú na ďalšej hudbe.

To Top