Kapely

Chocolate Hole predstavujú nový album, spevák Erik Šintál prezradil detaily!

Piešťanská partia Chocolate Hole po minuloročnom EP Otrok, prichádza s novým EP ktoré pomenovali Raz hore raz dolu. Spevák a autor piesní Erik Šintál nám, čo to prezradil, o skladbách na EP.

Zmrzlinár – je to narážka na moju bývalú prácu. Nikdy ma nebavila a chcel som tým hlavne povedať, že treba robiť a ísť si za tým, čo ťa naozaj baví a nie zobrať hneď prvé zamestnanie a potom mať z toho mindráky. V celej tej piesni je hlavne cítiť irónia, aj keď sa tam spieva „naozaj, som naozaj šťastný“ tak je to v skutočnosti len pretvárka.

Krysy z labáku – je to najtvrdšia pieseň z EP a text je založený hlavne na vlastnej skúsenosti z potravinárskeho priemyslu, sme len pokusné krysy z labáku testované na rôzne chemikálie a celý potravinársky priemysel ide do sračiek.

FOMO (fear of missing out), preložené ako “syndróm strachu z premeškania.” Neustála potreba byť online a vedieť, čo sa práve deje, a čo všetci robia, padá na mňa nervozita keď premeškám status, alebo mám málo lajkov na fotke a môj život je menej cenný ako tých ,,úspešných“ influencerov .

Raz hore raz dolu je sinusoida života keď sa ti darí, dosiahneš vrcholu, ale všetko sa ti dokáže zmeniť behom jednej sekundy a padneš na úplne dno.

A v čom vidí rozdiel oproti predchádzajúcemu EP Otrok?

Otrok bol hlavne o spoločenských problémoch a korupcii v našej krajine a Raz hore raz dolu je ako celok o bežných životných témach. 2 piesne su tvrdšie, temnejšie a dve zase naopak veselšie, viac „smrdia“ popom, celé EP je vlastne sinusoida pozitívnych a negatívnych nálad. Nahrávalo sa celkom krátko v domácích priestoroch, bohužiaľ komplikácie nastali až pri vizuáloch, nespoľahlivosti zbytočného naťahovania a malo to dopad na to, že celé EP vychádza až teraz. Tak ako predtým tak aj teraz sa o výborný zvuk postaral Dušan Rybárik z Kingfisher studios prod. za čo by som sa mu touto cestou chcel veľmi poďakovať.

A čo ďalej v budúcnosti?

Momentálne mám rozrobené ešte dve piesne a jeden remake ktoré by som chcel do konca roka ešte stihnúť dokončiť, ale uvidíme čo ešte všetko čas ukáže.

Aby Vám neunikla žiadna novinka kapely Chocolate Hole tak ich nájdete na Facebooku, Instagrame, Youtube alebo aj na Spotify a podobných streamovacich platformách, kde si môžete EP alebo aj celú ich tvorbu vypočuť.

To Top