Viac...

Čirová, Drobná a Kristína parodovali v RTVS Šláger. Hosťovali im Milan Perný a Ján Hergott

Ako sa dalo očakávať, netrvalo dlho a po veselých videoklipoch k pesničkám Poľovnícka Polka a Margito si humorno-spevácku dvojicu Hergott-Perný všimli aj tvorcovia najprestížnejšej televíznej relácie roka „OTO 2018“.

Spolu s Vajnorskou dychovkou a kapelou Akcent Live, ktoré sú už v ľudovom žánri dlhodobo etablované, boli oslovení na spoluprácu na dokrútkach s najpopulárnejšími speváčkami Slovenska – Mária Čírová, Kristína a finalistka súťaže SuperStar Emma Drobná. V rámci relácie boli odvysielané šoty, parodujúce teleshoppingové televízie, v ktorých ponúkali fiktívne hudobné albumy Mária & Band – Hrajte že mi do tanca!, EMA – Na slovenskej diskotéke a Kristína – Bez dychu s dychovkou 28. Hoci šlo o recesiu, mnohí ľudia to nepochopili a začali sa dopytovať po týchto neexistujúcich albumoch.

Priaznivci ľudovej zábavy však nemusia byť sklamaní, príprava nového CD Jána Hergotta HUDBA HRAJ! je v plnom prúde. Producent Milan Perný sľubuje mnoho prekvapení, pestrý hudobný mix s hosťami – známymi osobnosťami, ktoré sa predstavia v pre nich netradičných polohách. Zároveň spolu s kapelou Akcent Live, speváčkou Gizkou Oňovou a ďalšími hosťami pripravujú jesenné turné po slovenských mestách.

Je zrejmé, že popularita ľudovej veselice je na vzostupe a to nielen vďaka televíziám, ako sú Senzi alebo Šláger; jasným dôkazom toho je aj výhra Ondreja Kandráča v kategórii Spevák roka. Spojenie s ním prinieslo veľký hit aj skupine I.M.T. Smile Hej, Sokoly! Možno by bolo zaujímavé aj pre ďalších interpretov populárnej hudby siahnuť po tomto žánri.

To Top