City Code – Pezinok sa vracia na mapu slovenského rapu!

0
3
views

Pezinský producent Lkama patrí k stáliciam domácej scény a za svoje pôsobenie v Gramo Rokkaz i mimo neho si prešiel kadečím. Do jeho beatov rapuje Kali, Majself, či Strapo, no nemá problém zliezť aj o niekolko poschodí nižšie a podpísať hudbu aj pre neznáme mená. Za roky spoluprác si vybudoval kvalitnú sieť kontaktov a ešte lepší prehlad nielen v elite, ale aj na opačnej strane a práve preto vie rozoznať talent na míle ďaleko.

Dá sa však ešte stále nájsť niekto, kto stojí za pozornosť, je dostatočne drzý a prinesie niečo nové? Vyzerá to, že áno. Dôkazom by mohol byť nový projekt City Code, spájajúci skúsenosti starého harcovníka a drive mladej krvi, do ktorého sa Lkama pustil s pezinským rapperom Pašom. Názov projektu by bol tým pádom vyjasnený a chalani sa môžu prezentovať prvým videoklipom.

Pašo má velmi špecifický rukopis. Jeho štýl rapovania je tvrdý a moderný, no zároveň odkazuje na časy minulé, kedy dnešní tridsiatnici točili v discmanoch DMXa alebo Onyx. Práca s hlasom, dôraz na frázovanie a zároveň absolútne prirodzený flow dali vzniknúť novinke “Posledných 100G”, kde sa sám Lkama posúva ešte ďalej, ako je u neho zvykom.

Pritom treba povedať, že ani náhodou nejde o prvú skladbu, ktorú chalani spolu nahrali. Ich spolupráca sa deje v tichosti už pekne dlhú dobu a vedelo o nej len pár zasvätených. Pašo a Lkama si velmi rýchlo začali rozumeť a majú za sebou už množstvo nahratých a nachystaných vecí. Volba pre prvý singel a zároveň predstavenie tohto projektu však padla práve na temnotu “Posledných 100G”.

Videoklip sa natáčal na vlakovej stanici Bratislava Predmestie a za kameru sme si zavolali parťáka Bodáka, ktorého ludia môžu poznať aj z jeho projektu Stolen Beats. Réžiu som si zobral na starosť ja a spolu s Bodákom sme dokončili strih, aj komplet celý vizuál” – hovorí Lkama o jeho prvom spoločnom videoklipe s Pašom.

Ten názov si treba pamätať – City Code aka DJ Lkama a Pašo už čoskoro donesú nový materiál, ktorý bude stáť za to, čiže sa určite oplatí sledovať ich profily, kam začínajú pribúdať všetky aktuality.