CityFest Piešťany dopĺňa Hex, Malalatu, Bystrík band a spúšťa predpredaj!

0
17
views

Mestský festival CityFest zaplní centrum Piešťan dobrou hudbou počas posledného májového víkendu. Pestrý program, v ktorom si nájde to svoje každý, dopĺňajú traja slovenskí interpreti – Hex, Malalata a Bystrík. V predpredaji sú už aj vstupenky na podujatie, ktoré prvých 1 000 návštevníkov získa za symbolickú cenu 6 eur.

V piatok 26. mája zavíta na piešťanské Námestie slobody jeden z najlepších slovenských pesničkárov. Víťaz súťaže Coca-Cola PopStar mal naposledy úspech s klipom ku skladbe Nech to trvá, ktorá má odvtedy úspech na koncertoch aj v rádiách.

Posledným ohláseným headlinerom tohto ročníka CityFestu je slovenská legenda menom Hex. Kapela, ktorá spája generácie, je zárukou skvelej atmosféry v publiku. Autori nespočetného množstva hitov (Maťo a Linda, Nikdy nebolo lepšie, Keď sme sami) prišli minulý rok na festivaly s čerstvým playlistom, ktorý pozostával z ich najlepších skladieb súčasnosti aj minulosti. Nepochybne aj na túto sezónu pripravujú niekoľko noviniek a ich pohodové, nezabudnuteľné melódie sú ako stvorené pre sobotný večer na CityFeste.

Projekt Malalata je po desiatich rokoch na klubovej a festivalovej scéne synonymom pre jedinečnú fúziu balkánskych beatov, cigánskej muziky, mexickej cumbie a karibského reggae. Dvojica slovenských DJs spája tieto rytmy do osobitých setov, ktoré navyše dopĺňa o nákazlivo energickú performance.

Malalata majú za sebou niekoľko nezabudnuteľných vystúpení. Roztancovali festivaly Grape a Pohoda, našli si publikum vo viacerých európskych mestách so silnou klubovou scénou (Berlín, Viedeň, Antverpy) a predskakovali hviezdam ako Parov Stelar Band, Goran Bregović, N.O.H.A. Ich vystúpenie na piešťanskom CityFeste uzatvorí sobotnú noc.