Kapely

Civilní Obrana sa chystá na turné s kapelou Wohnout a vydáva nový album

Česká kapela Civilní Obrana vydala v poradí štvrtý album s názvom Zlatá doska a videoklip k piesni Nezabudnuteľná, v ktorom zažiari herečka Denisa Nesvačilová!

“Na tento album sa veľmi tešíme,” hovorí frontman kapely Marek Calik a vysvetľuje ďalej: “Zlatá doska je to preto, že na ňom bude dosť pesničiek, ku ktorým sme už vydali videoklipy, ktoré majú na YouTube státisíce až milióny prehratí. Na albume budú ale okrem, zlatých songov ‘tiež novinky, ktoré ešte nikto nikde nepočul. Je to trochu nový smer, tak sme sami zvedaví, ako sa budú našim fanúšikom páčiť.”

Vydanie albumu sprevádza nový klip k piesni Nezabudnuteľná. Dominuje mu šarm a pôvab herečky Denisy Nesvačilové, ktorá popisuje vznik spolupráce s Civilní Obranou takto: “S kapelou ma prepojil môj kamarát, však úprimne povedané vzhľadom k minulým skúsenostiam s videoklipmi som bola trochu skeptická. Potom som si ale našla klip Civilní Obrany a chytilo ma to. Pekní chlapci, svižná hudba, malo to vtip a iróniu, takže nebolo prečo ďalej váhať ...”

Keď si partia kamarátov z Čáslavskej priemyslovky chodila v roku 2005 občas zahrať na gitary do bývalého skladu civilnej obrany, nikto z nich netušil, že po takmer pätnástich rokoch budú jednou zo stálic českej hudobnej scény.

Od roku 2008 vystupujú v zostave Marek Calik, spev a gitara, Pavol Neumann, bicie a Pepa Semerád, basgitara. Civilní Obrana známa poctivým prístupom k muzike a energickými koncertami má k dnešnému dňu na konte štyri albumy a cez desať videoklipov. Videli ju návštevníci festivalov Votvirak, Sázava Fest, Trutnov Open Air, natruc a mnohých ďalších.

Absolvovala turné po boku kapiel Mandrage alebo Rybičky 48 a tento rok na jeseň podporí populárnej kapelu Wohnout. “Wohnout milujeme už od našich začiatkov. Moc sa tešíme na Wohnout fanúšikov, pretože sme tiež jedni z nich,” hovorí frontman kapely Marek Calik a dodáva: “Chlapci sú výborní muzikanti, ktorí majú rovnaký zmysel pre humor, ako sa páči nám. Vlastne je to jedna z tých kapiel, ktorá pre nás bola v začiatkoch vzorom. “

To Top