Zaujímavosti

Čo má spoločné Erik Aresta alias MC Erik a švédska speváčka zo Štokholmu?

Erik Aresta známy ako MC Erik, ktorý už dlhé roky pôsobí v Prahe ako DJ v renomovaných pražských kluboch, sa v novembri chystá na 2 týždne na Slovensko v spoločnosti Anny-Katariny Schatzl, švédskej speváčky so slovenskými koreňmi. V tomto prípade však nejde o žiadnu ľubostnú romancu, ale o pracovný pobyt spojený s hosťovaním na koncertnom turné skupiny Maduar, ktorého sa zúčastnia ako bývalí členovia tejto formácie.

0e09c2d-44645-2e5c1826946199f15669556a89eea5f9-668x376-crop

Erik sa tak vracia na spoločné koncertné pódia so svojimi ex kolegami. Predzvesťou tejto spolupráce bolo už v minulom roku niekoľko spoločných vystúpení, z nich najväčší ohlas mal open air koncert v rodnej Rimavskej Sobote, na ktorý sa prišlo pozrieť viac ako 4 000 ľudí. Ako sa nám Erik priznal: “Veľmi sa mi to páčilo a chytila ma taká nostalgia, až som vtedy chalanom povedal, že keď vymyslia a zorganizujú čokoľvek dalšie, moju účasť majú dopredu potvrdenú…” Bratia Matyinkovci preto pri príprave novembrovej koncertnej šnúry neváhali a svojho bývalého člena, ktorý bol v 90. rokoch známy aj z pôsobenia vo formácii MC Erik a Barbara, a tiež ako producent českej kapely T-boyz, oslovili ako prvého.

Ďalším zaujímavým hosťom turné je Švédka Anička Schatzl, ktorej anjelský hlas sprevádzal Maduar pri nahrávaní ich druhého albumu. V jej podaní mohli fanúšikovia skupiny spoznať single ako Mystic party, Space, či baladu Prosba. Anička na turné pricestuje priamo zo Štokholmu, kde momentálne žije so svojím manželom a 16-ročným synom. Aktuálne si dokončuje štúdiá už na tretej univerzite a zároveň pracuje ako asistentka produkcie pre Stockholm Early Music Festival. Okrem toho sa venuje aj hudbe – spieva v zbore Sankta Eugenia Vokalensemble a popri tom stíha aj vlastné vystúpenia. Ako nám prezradila: “Tento rok je tomu presne 20 rokov, čo som začala spievať s Maduarom. Ani sa mi nechce veriť, ze toľko času prešlo… Teším sa už na spoločné vystúpenia!

Štvoricu hostí dopĺňajú ešte 2 atraktívne speváčky. Košičanka Cathy Dvořákovánaspievala ako externá vokalistka väčšinu ženských vokálov na 3. až 5. albume Maduaru, vrátane notoricky známej Hafanany. Jej sýty a energický hlasový prejav ju radí medzi špičkové speváčky s výnimočným hlasom, ktorý si majú možnosť vychutnať klienti jednej z najväčších lodných spoločností pri plavbách po celom svete. V jej šľapajách kráča aj jej syn Jožko, ktorý má vlastnú kapelu a ako vynikajúci bubeník a perkusionista doprevádza na koncertoch napr. Lukáša Adamca zo Superstar.

Najmladším hosťom turné je speváčka Ivanka Poláčková, ktorá už niekoľko rokov spolupracuje s Maduarom nielen ako štúdiová speváčka, ale aj ako koncertná vokalistka. Verejnosť si ju môže pamätať z TV súťaže Môj najmilší hit, v ktorej s prehľadom zvíťazila alebo z muzikálu Traja mušketieri, kde stvárnila Constance po boku Petra Cmoríka, či ďalších osobností ako sú Josef Vojtek, Sisa Sklovská alebo Csongor Kassai. Mnohí ju preto právom považujú za jeden z najväčších talentov za posledné roky na Slovensku.

Sme radi, že sa nám podarilo dať dokopy túto silnú zostavu hostí. Keď sme pripravovali repertoár skladieb pre naše koncerty, tak sme si dali za cieľ dostať na jedno pódium všetky pôvodné hlasy, ktoré v týchto skladbách odzneli a ktoré mali možnosť ľudia počuť na našich albumových nahrávkach. To sa nám nakoniec, s výnimkou 3 skladieb, aj podarilo a my sme zato veľmi vďační. Myslíme si, že fanúšikovia hudby 90. rokov sa majú načo tešiť,” povedali zakladajúci členovia Maduaru, bratia Matyinkovci. Navyše je pre návštevníkov narodeninových koncertov pripravená aj špeciálna videoprojekcia, ktorá ich prevedie celou 30-ročnou históriou skupiny Maduar, vrátane videoklipov a archívnych záznamov z histórie kapely.

Lístky na koncerty sú dostupné aj v predpredaji na http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4533/maduar–hostia--videotour, cena vstupenky je 8 Eur.

To Top